Yandex Metrica

Adaylık başvurusu için süreç başladı! Seçmen listeleri askıya çıktı.

Adaylık başvurusu için süreç başladı! Seçmen listeleri askıya çıktı.

Cumhurbaşkanlığı adaylığı başvuru süreci başladı. Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi nedeniyle seçmen listeleri bugün askıya çıkarıldı. Muhtarlık bölgesi askı listeleri ve tutuklular ile taksirli suçlardan hükümlülere ilişkin askı listeleri 2 Nisan'da askıdan indirilecek. Adres değişiklik işlemlerini henüz tamamlayamayan depremzede seçmenler de bu tarihe kadar adres değişikliği işlemlerini yapabilecek.

Gündem

23.01.2024, 20:36

Türkiye, 14 Mayıs'ta sandık başına gidiyor. Milyonlarca vatadandaş, 14 mayıs Pazar günü Cumhurbaşkanı ve Milletvekili genel seçimlerinde oy kullanacak.

Cumhurbaşkanı adaylığı için başvuru süreci başladı. Seçmenler tarafından aday gösterilmek isteyenlerin başvuru süresi Pazartesi saat 17.00'de sona erecek. Siyasi partilerce cumhurbaşkanı adaylığı için yapılacak başvuru süresi ise 23 Mart saat 17.00'de dolacak.Seçmenler tarafından aday gösterilecekler için gerekli 100 bin imza 22-27 Mart'ta toplanacak. Cumhurbaşkanı kesin aday listesi 31 Mart'ta Resmi Gazete'de yayımlanacak ve cumhurbaşkanı seçimi propaganda dönemi başlayacak.

Arafat'ta Vakfe Duası! Milyonlarca Müslüman hacı oldu Arafat'ta Vakfe Duası! Milyonlarca Müslüman hacı oldu Haberi Görüntüle

SEÇMEN LİSTELERİ ASKIYA ÇIKTI

Yüksek Seçim Kurulunun 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimine ilişkin takvimine göre, muhtarlık bölgesi askı listeleri ve tutuklular ile taksirli suçlardan hükümlülere ilişkin askı listeleri, güncellenmek üzere bugün saat 08.00 itibarıyla ilçe seçim kurullarınca askıya çıkarıldı. Muhtarlık bölgesi askı listeleri ve tutuklular ile taksirli suçlardan hükümlülere ilişkin askı listeleri 2 Nisan'da askıdan indirilecek ve itiraz süreci sona erecek.

Kripto varlıklara vergi konulacak mı? Bakan Şimşek son noktayı koydu Kripto varlıklara vergi konulacak mı? Bakan Şimşek son noktayı koydu Haberi Görüntüle

DEPREMZEDE SEÇMENLERİ

Depremzede seçmenler, seçimde kendi illerinde veya taşınmak zorunda kaldıkları illerde oy kullanabilmeleri için adres değişikliği beyanlarını, 17 Mart 2023 saat 23.59'a kadar nüfus müdürlükleri ya da e-devlet üzerinden yaptı. Bu işlemleri henüz yapmayanlar, muhtarlık bölgesi askı listelerinin askıya çıkma tarihi olan 20 Mart 2023 ile 2 Nisan 2023 tarihleri arasında da bu işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mehmetçik'in bayramını kutladı Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mehmetçik'in bayramını kutladı Haberi Görüntüle

YURT DIŞI SEÇMEN KÜTÜĞÜ

Ayrıca bugün yurt dışı seçmen kütüğünün, Türkiye saati ile 08.00'de "www.ysk.gov.tr" adresinden ilan edilmesiyle de itiraz sürecine geçilecek. YSK'nin internet sitesinden bina esasına göre düzenlenen seçmen kayıtlarının sorgulanmasına da başlanacak.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading