Adana'da Suriyelilerin bıçaklı yürüyüşüne 20 sınır dışı

Adana'da kendilerini '515 Haşimi' olarak tanıtan Suriyelilerin bıçaklı yürüyüşü sonrası 20 kişi sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Gündem 11.01.2022, 15:28 11.01.2022, 16:10
Abone ol

Geçtiğimiz günlerde Adana'nın Seyhan ilçesi 19 Mayıs Mahallesi’nde Suriyeli bir grubun sokakta, ellerinde döner bıçakları ve sopalarla yürüdüğü anlar, yine Suriyeli bir kişi tarafından sosyal medyada paylaşıldı.

20 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Görüntülerin yayılmasının ardından olayla ilgili haklarında soruşturma başlatılan şüphelilerin tespitine çalışan polis, eşkalleri belirlenen 20 kişiyi gözaltına aldı.

KENDİLERİNİ '515 HAŞİMİ' OLARAK TANITMIŞLAR

Olayla ilgili çalışmada şüphelilerin, Suriye’de Arap milliyetçiliğini savunan 5 farklı aşiretin mensuplarından oluşan ve kendilerini '515 Haşimi' olarak tanıtan grupta yer aldığı, aralarında uzun süredir fikir anlaşmazlığı yaşandığı belirlendi.

20 SURİYELİ SINIR DIŞI EDİLİYOR

Bazılarının araçlarına yazdığı 515 sayısının da Arap Haşimiler Devleti'nin sembolü olduğu tespit edilirken, gözaltına alınan 20 Suriyeli de haklarında yapılan işlemlerin ardından sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!