banner2

Açıklamalarıyla istifa ettiği partisini topa tutmuştu! Yavuz Ağıralioğlu parti mi kuruyor?

Seçim sürecinde açıklamalarıyla Millet İttifakı'nın HDP ile olan işbirliğine tepki gösteren Yavuz Ağıralioğlu'nun bundan sonraki süreçte nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor. Ağıralioğlu'na en yakın isimler arasında yer alan bir ismin paylaşımı akıllara 'Yavuz Ağiroğlu parti mi kuruyor?' sorusunu getirdi.

Gündem 02.06.2023, 10:18 02.06.2023, 11:09
Abone ol
Açıklamalarıyla istifa ettiği partisini topa tutmuştu! Yavuz Ağıralioğlu parti mi kuruyor?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir dayatma ile İYİ Parti'ye rağmen Millet İttifakı için cumhurbaşkanı olarak aday yapılmasına ve HDP'nin masayı adeta esir almasına tepki göstererek istifa eden Yavuz Ağıralioğlu seçim sürecinde en çok konuşulan isimlerden oldu.

"PARTİ KUY OY VERELİM"

Çıkışları ve açıklamalarıyla yakından takip edilen Ağiroğlu'nun nasıl bir süreç izleyecei merak ediliyor. Ağıralioğlu'na en yakın isimler arasında yer alan, İnisiyatif Merkezi Derneği Genel Başkanı Fahri Bozgeyik, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Bozgeyik, paylaşımında "Parti kur, oy verelim diyenler hazır mı?" ifadesini kullandı.

PAYLAŞIMLAR İDDİALARI GÜÇLENDİRDİ 

Fahri Bozgeyik, Instagram hikayeler kısmından yaptığı paylaşımda, "Parti kur, oy verelim diyenler hazır mı?" ifadesini kullandı. Bozgeyik'in bu paylaşımı Yavuz Ağıralioğlu'nun parti kuracağı yönündeki iddiaları güçlendirdi

"HDP TÜRK DEMOKRASİNİN ŞANTAJCISINA DÖNÜŞMÜŞTÜR"

Yavuz Ağıralioğlu istifa ettiği dönemde de çarpıcı ifadeler kullanarak sert bir açıklama ile partisinden tepkili bir şekilde ayrılmıştı. Terörün gölgesinin düştüğü yerde olmayacağını söyleyen Ağıralioğlu, "Millet tercihiyle baş başa kalamamış, tercih sıkışmıştır. Kurduğumuz masada bize pusu kuruldu. Biz terörün gölgesinin düştüğü yerde olmayız. HDP, Türk demokrasisinin şantajcısına dönüşmüştür. Çocuk katilini övenle kazanmaktansa kaybedelim" demişti.

"PKK'YA BİR KERE KATİL DİYEMEDİNİZ"

Millet İttifakı'nın HDP ile yakınlaşmasını doğru bulmayan Yavuz Ağıralioğlu, şu ifadeleri kullanmıştı:"Türk devletine katil diyen HDP yöneticilerini görüyorum. Devlete katil derken cüretkarlığı bir kere PKK'ya katil diyerek gösteremediniz. Dolayısıyla ben HDP'nin bu iklimde, biizim oyumuza talip oluyorsunuz da bizimle niye muhatap olmuyorsunuz. Evet sizinle muhatap olmuyoruz. Siz problemli insanlarsınız. Ermeniler sözde soykırım mitinleri düzenler siz içindesiniz. PKK'yı lanetleyemezsiniz. Vatandaşlarımızı rencide etmeyeceğiz."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!