Yandex Metrica

ABD'nin son Kabil operasyonu

ABD'nin son Kabil operasyonu

ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı'nın Afganistan'daki son hamlesi uydu fotoğraflarıyla ortaya çıktı. CIA, Afganistan'daki son üssünü boşaltırken iki operasyon daha gerçekleştirdi.

Gündem

23.01.2024, 17:55

ABD askerleri, Afganistan'da geride bıraktıkları araç ve cihazların hemen hepsini kullanılamaz hale getirdi.

New York Times gazetesi, ABD askerlerinin imha operasyonlarını bir adım öteye taşıyarak, ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA), Afganistan'daki son üssünü nasıl boşalttığını anlattı.

Haliç eskiye mi dönüyor? Suyun rengi değişti, pis kokular gelmeye başladı Haliç eskiye mi dönüyor? Suyun rengi değişti, pis kokular gelmeye... Haberi Görüntüle

BELGELER VE SABİT DİSKLER İMHA EDİLDİ

Gazete, "Gizli Tahliyeler ve Planlanan Yıkımlar" adlı yazıda üssün uydu fotoğraflarını paylaştı.

Eğitim, işkence ve gözaltı merkezi olarak kullanılan iki bölüm, nisan ayından bu yana kasıtlı olarak patlatıldı, buralardaki belgeler ve sabit diskler imha edildi.

Uzmanlar bas bas bağırıyor: O ilimizde çok şiddetli deprem olacak! Önlem alınmazsa yüzbinlerce kişi ölebilir! Uzmanlar bas bas bağırıyor: O ilimizde çok şiddetli deprem olacak!... Haberi Görüntüle

HELİKOPTER PİSTİNE DOKUNULMADI

CIA, gizli tahliyeler için kullanmayı planladığı helikopter pistine ise hiç dokunmadı.

Haberde yer alan bilgilere göre, Kabil Havalimanı'nda tahliyeler gerçekleşirken, yerleşke içinde normal sayının çok üstünde onlarca araç sıralanmıştı. İddia ise uydu görüntüleriyle kanıtlandı.

Bu yolla Taliban'ın kontrol noktalarından kaçırılan kişiler, helikopterlerle havalimanına götürüldü.

CIA 28 Ağustos tarihinde yerleşkeyi tamamen boşalttı.

Geriye, üsse 30 Ağustos tarihinde giren Taliban üyelerinin paylaştığı, demir ve kül yığınına dönen silah depoları kaldı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading