banner2

ABD Başkanı Joe Biden: Kabil'de yeni bir saldırı olabilir

ABD Başkanı Joe Biden, Afganistan'ın başkenti Kabil'deki durumu "son derece tehlikeli" olarak nitelendirerek, yüksek olasılıkla 24 ila 36 saat içinde Kabil Hamid Karzai Uluslararası Havaalanı'na yönelik yeni bir saldırı daha gerçekleşebileceğini söyledi.

Gündem 29.08.2021, 00:06 29.08.2021, 01:07
Abone ol
ABD Başkanı Joe Biden: Kabil'de yeni bir saldırı olabilir

Ulusal Güvenlik Konseyi ve bölge komutanlarıyla yaptığı toplantının ardından yazılı açıklamada bulunan ABD Başkanı Joe Biden, toplantıda ABD güçlerinin önceki gün DEAŞ mensuplarına düzenlediği hava saldırısını ele aldıklarını belirtti.

Askerlerinin güvenliğine öncelik vermek üzere her türlü önlemi aldıklarının altını çizen Biden, "Sahadaki durum son derece tehlikeli olmaya devam ediyor ve havaalanına yeni bir terör saldırısı tehdidi yüksek. Komutanlarımız 24 ila 36 saat içinde yeni bir saldırı olasılığının yüksek olduğunu bildirdiler." İfadelerini kullandı.

Başkan Biden, dün Kabil'den 6 bin 800 kişiyi daha tahliye ettiklerini anımsatarak, Amerikan ordusunun ayrılmasının arından Afganistan'dan ayrılmak isteyenlerin çıkışına yardımcı olmaya devam etmek için yapılacakları toplantıda ele aldıklarını kaydetti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!