Yandex Metrica

Sitede Ara

ABD askerleri 400 PKK'lıyı daha askeri eğitimden geçirdi

ABD askerleri 400 PKK'lıyı daha askeri eğitimden geçirdi

Suriye topraklarının 3'te 1'ini terör örgütü PKK/YPG ile birlikte işgali altında bulunduran ABD, teröristlere askeri eğitim vermeye devam ediyor. Pentagon, Haseke'deki sözde 'akademi'den 400 PKK'lıyı daha mezun etti.

Gündem

23.01.2024, 17:41

ABD öncülüğündeki koalisyon güçleri, Suriye'nin kuzeydoğusunda Haseke ilinde 400 YPG/PKK'lı teröriste daha silahlı eğitim verdi.

Suriye'de terör örgütü YPG/PKK işgalindeki bölgelerde varlık gösteren ABD öncülüğündeki koalisyon güçleri, terör örgütüne silahlı eğitim vermeye devam ediyor.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, koalisyon güçlerinin 400 YPG/PKK'lı teröriste yönelik silahlı eğitimi Haseke'nin Abdülaziz Dağı'nda yapıldı.

3 ay süren eğitimlerde, hafif, orta ve ağır silahların kullanımı, köylere baskın ve sızma yöntemleri teröristlere uygulamalı olarak anlatıldı.

Eğitimlerin son bulmasıyla birlikte, Abdülaziz Dağı'nda teröristler için sözde 'mezuniyet töreni' düzenlendi. Törene terör örgütü YPG/PKK güdümündeki SDG'nin elebaşlarından "Mazlum Abdi" kod adlı Ferhat Abdi Şahin ile bazı ABD'li komutanlar katıldı. Silahlı eğitimlerini tamamlayan teröristlerin Haseke'de YPG/PKK saflarına katılacağı öğrenildi.

Suriye topraklarının 3'te 1'i ABD-PKK/YPG işgalinde bulunuyor. 

Uzman isimden çöl tozu uyarısı: Pencereleri sıkı sıkıya kapatın maskeleri çıkarın! İkinci atak geliyor Uzman isimden çöl tozu uyarısı: Pencereleri sıkı sıkıya kapatın maskeleri... Haberi Görüntüle

ABD VE FRANSA ÖNCÜLÜK EDİYOR 

Terör örgütü DEAŞ'a karşı kurulan koalisyon içerisinde yer alan ABD ve Fransa, Fırat'ın doğusundaki Haseke ve Deyrizor topraklarında YPG/PKK'lı teröristlere daha önce de çeşitli askeri eğitimlerle destek olmuştu.

Haseke'deki Abdülaziz Dağı ve Spor Kompleksi bölgesi ile Deyrizor'daki Ömer Petrol Sahası bölgesi eğitim alanına dönüştü.

Eğitimlerde, silahların kullanımı, insansız hava araçlarının (İHA) belirlediği mevkileri karadan ele geçirme, topçu atışı, havadan indirme ve üslere saldırıları engelleme yöntemleri teröristlere uygulamalı olarak anlatılıyor.

ABD helikopterleri için pist görevi gören Spor Kompleksinde de YPG/PKK'lı teröristlere uygulamalı havadan indirme eğitimleri veriliyor.

Suriye'de halihazırda ABD himayesinde hareket eden Fransız askerleri ise YPG/PKK'lı teröristlere sık sık topçu atışı eğitimleri veriyor. 

ABD ordusunun bugüne dek Suriye kuzeyindeki terör örgütüne 60 TIR dolusu silah, mühimmat ve malzeme yardımında bulunduğu sanılıyor. Pentagon, örgüte 100 bin kişilik ordu kurma hedefiyle Haseke ve Rakka'daki kamplarda PKK'lı teröristlere eğitim vermeye devam ediyor. HASEKE 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading