Yandex Metrica

ABB borç batağında! Turgut Altınok'tan Mansur Yavaş'a gönderme: Ankara'nın yüzde 96'lık bütçesi ortada yok

ABB borç batağında! Turgut Altınok'tan Mansur Yavaş'a gönderme: Ankara'nın yüzde 96'lık bütçesi ortada yok

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkan adayı Turgut Altınok, Hacı Bayram Veli Cami'sinde kıldığı cuma namazının ardından Ankara Minibüsçüler Esnaf Odası ile Ankara Özel Halk Otobüsçüler Esnaf Odası'na ziyarette bulundu. Burada açıklamalarda bulunan Altınok, "Daha önce büyükşehir belediyesi bütçesinin yüzde 8'i yardımlara verilirken şu an yüzde 4'ü veriliyor. Dolayısıyla Ankara'nın yüzde 96'lık bütçesi ortada yok." dedi.

Gündem

24.03.2024, 20:22

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkan adayı Turgut Altınok'a ziyareti sırasında AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin eşlik etti. Ankara Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Murat Yılmazer'in karşıladığı Altınok oda üyeleriyle Şehit Mesut Yağan Toplantı Salonu'nda bir araya geldi.

Son dakika: Bakan Şimşek'den kritik açıklama: Finansal göstergelerimiz iyileşiyor Son dakika: Bakan Şimşek'den kritik açıklama: Finansal göstergelerimiz iyileşiyor Haberi Görüntüle

ALTINOK'TAN YAVAŞ'A GÖNDERME

Söz konusu buluşmada açıklamalarda bulunan Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkan adayı ve Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, "Daha önce büyükşehir belediyesi bütçesinin yüzde 8'i yardımlara verilirken şu an yüzde 4'ü veriliyor. Dolayısıyla Ankara'nın yüzde 96'lık bütçesi ortada yok." ifadelerini kullandı.

Aziz Yıldırım Sezgin Gelmez'e Aziz Yıldırım Sezgin Gelmez'e "atçı" dedi! Sezgin Gelmez kimdir? Haberi Görüntüle

"ABB BORÇ BATAĞINDA"

Ankara'nın son 5 yılda geriye gittiğini İfade eden Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkan adayı Altınok, ABB'nin borç batağında olduğunu söyledi.

Gazze için şampiyonluktan vazgeçmişti! Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Kudüs Şövalyesi' Necmettin Erbakan Akyüz ile görüştü Gazze için şampiyonluktan vazgeçmişti! Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Kudüs Şövalyesi' Necmettin Erbakan... Haberi Görüntüle

"ESNAFIN HEP YANINDA OLDUK"

Sözlerine devam eden Altınok, seçilmeleri halinde toplu taşıma esnafını ekonomik olarak destekleyecek çalışmaları hayata geçireceklerini belirterek, "Esnafımızın hep yanında olduk, yanında olmaya devam edeceğiz." dedi.

Saraçhane'de ortalığı birbirine katmışlardı! 1 Mayıs'ta olay çıkaran provokatörler hakkında yeni gelişme! Saraçhane'de ortalığı birbirine katmışlardı! 1 Mayıs'ta olay çıkaran provokatörler hakkında... Haberi Görüntüle

ALTINOK'TAN ÖTV İNDİRİMİ MÜJDESİ

"En büyük gideriniz akaryakıt ve yedek parça." diyerek sözlerine devam eden Altınok, "Aylık 100 bin lirayı buluyor. Maliyetleri azaltmak lazım. 'Peki siz ne yapacaksınız diyeceksiniz?' ÖTV indirimi için elimizden geleni yapacağız. Bunu yaparsak, elektrikli araç alabilirsiniz. Aynı zamanda ayda 30 bin liralık mazot desteği vereceğiz. Altınok, söz verip seçimden sonra bunları silmez. Altınok, sözünü tutar." diye konuştu.

Münevver Karabulut cinayetinde çok konuşulacak iddia: Otopsi raporunu trafik polis mi yazdı? Münevver Karabulut cinayetinde çok konuşulacak iddia: Otopsi raporunu trafik polis... Haberi Görüntüle

"YÜZDE 96'LIK BÜTÇE YOK"

Altınok esnaf kökenli birisi olduğunu belirterek, esnafın yaşadığı problemleri de bildiğini aktardı. Sözlerine devam eden Altınok, Kentte yaşanan trafik problemini çözerek minibüsçülerin trafikte geçireceği zamanı azaltacaklarını dile getirerek, "Şu anda borç batağında olan bir Büyükşehir Belediyesi var. 'Ben yardım yapıyorum, yol yapmıyorum' diyen Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı var. Yaptığı yardımlar azalmış, rakamlar elimizde. Daha önce büyükşehir belediyesi bütçesinin yüzde 8'i yardımlara verilirken şu an yüzde 4'ü veriliyor. Dolayısıyla Ankara'nın yüzde 96'lık bütçesi ortada yok." dedi.

Bolu'da yarın okullar tatil mi 15 Mayıs? Bolu'da yarın okullar tatil mi 15 Mayıs? Haberi Görüntüle

"ALTERNATİF YOL YAPACAĞIZ"

"Trafik problemini görüyorsunuz. Minibüsçülerin en çok iş yapacağı saatler akşam ve sabahtır." diyerek sözlerine devam eden Altınok, "Bu sorunu çözmek için, alternatif yol ve bulvarlar yapacağız. Elektrikli otobüs ve metro projeleri ile trafiği rahatlatacağız. Otobüsçülerin ve minibüsçülerin yolda harcadığı zamanı azaltıp akaryakıttan tasarruf yapmanızı sağlayacağız." şeklinde konuştu.

Ankara Özel Halk Otobüsçüler Esnaf Odası Başkanı Ercan Soydaş'ı ve üyelerini de ziyaret eden Altınok'a programları boyunca, AK Parti Ankara Milletvekili Jülide Sarıeroğlu, AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, MHP Ankara İl Başkanı Alparslan Doğan, Ankara Ülkü Ocakları Başkanı Ömer Şanlı ile MHP Altındağ İlçe Başkanı Emin Sıtkı Aktaş da eşlik etti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Gündem


Loading