Yandex Metrica

ABB Başkan adayı Altınok MÜSİAD'ı ziyaret etti: 'Mevcut yönetim trafik sorununu çözmeyi bırakın trafiği artırdı'

ABB Başkan adayı Altınok MÜSİAD'ı ziyaret etti: 'Mevcut yönetim trafik sorununu çözmeyi bırakın trafiği artırdı'

Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkan adayı Turgut Altınok, "Geçtiğimiz 5 yıl yeni bulvarlar yapılmadı, ihtiyaç olunan yerlerde köprülü kavşaklar, alt geçitler yapılmadı. Bir tane Turan Güneş'te, TRT’nin orada yapıldı. 4 şerit, 2 şeride düştü. Trafik sorununu çözmeyi bırakın trafiği artırdı." dedi.

Gündem

06.03.2024, 00:03

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'ni (MÜSİAD) ziyaret eden Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkan adayı ve Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, burada yaptığı konuşmada, metro projelerinin Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile ortak şekilde yürütüleceğini belirtti. Altınok, havaalanı metrosu projesinin hazır olduğunu ifade ederek "Bakanlığımız havaalanı metro ihalesini hızlı şekilde yapacak. Altındağ, Mamak, Bağlıca metromuzu Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız yapacak. Biz ne yapacağız; Törekent metrosunu Yenikent'e bağlayacağız. Dikmen ve Gölbaşı'na metroyu da biz yapacağız." dedi.

Kariye Camii 79 yıl sonra tekrardan ibadete açılıyor: Açılış Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gerçekleştirilecek Kariye Camii 79 yıl sonra tekrardan ibadete açılıyor: Açılış Cumhurbaşkanı... Haberi Görüntüle

"TRAFİK 5 YILDA DAHA DA ARTTI"

Trafik probleminin günden güne artış gösterdiğine dikkatleri çeken Altınok, 2023'te Ankara'ya 100 bin yeni aracın girdiğine, bu yıl ise en az 125 bin aracın daha trafiğe çıkacağına işaret etti. Kentte, 5 yıl sonra trafiğe en az 600 bin araç daha katılacağını söyleyen Turgut Altınok, şöyle konuştu: "Geçtiğimiz 5 yıl yeni bulvarlar yapılmadı, ihtiyaç olunan yerlerde köprülü kavşaklar, alt geçitler yapılmadı. Bir tane Turan Güneş'te, TRT’nin orada yapıldı. 4 şerit, 2 şeride düştü. Trafik sorununu çözmeyi bırakın trafiği arttırdı. Ankara bir kasaba değil, gelişen bir şehir. Araç sayısı artan bir şehir. Bunlar yapılmadığı için akşam saatlerinde trafik problemi var."

İsrail bir kez daha göçe zorladı: 450 bin Gazzeli yeniden yerinden edildi İsrail bir kez daha göçe zorladı: 450 bin Gazzeli yeniden... Haberi Görüntüle

"ANKARA HAK ETTİĞİ YERE GELECEK"

Ankara'dan yurt dışına direkt uçuş sayısının da artacağının altını çizen Altınok, "Komşu şehirlerle beraber 18 milyon nüfus yoğunluğu var. Esenboğa Havalimanı'nda ikinci pist bitti, üçüncü pist yapılıyor şu anda. Ankara'mızı yurt dışına direkt uçuşlarla hak ettiği yere getireceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

İdris Kartal

TRHaber.com - Gündem


Loading