Yurdun her tarafı beyaz örtüyle kaplanırken yoğun kar yağışı nedeniyle yollar buz bistine döndü araçlar yollarda mahsur kaldı. THY birçok uçuşlarını iptal etmek zorunda kaldı. Deniz ulaşımı ise belli aralıklarla yapılıyo.
Bolu Valisi Ahmet Ümit, şiddetli kar yağışı, buzlanma ve süren yol açma çalışmaları sebebiyle Bolu'nun bütün girişlerinin geçici olarak trafiğe kapatıldığını söyledi.
![Bakan Tunç'tan İzmir'deki elektrik akımı faciasına ilişkin açıklama: 'Sorumluların gözünün yaşına bakmayacağız'](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/yilmaz-tunc-2076407.webp)
'YOLA ÇIKMAYIN' UYARISI
Vali Ümit sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Düzce-Gerede arası otoyol ve devlet yolu yoğun kar ve tipiden dolayı kapanmış olup, kar ve buz mücadelesi çalışmaları devam etmektedir. Bu nedenle İstanbul-Ankara, Ankara-İstanbul İstikametlerinde yeni bir duyuruya kadar yola çıkılmaması gerekmektedir" ifadelerini kullandı.
![Tolgahan Karataş kimdir? Bülent Ersoy Dünya Güzellerim Tatilde programından neden ayrıldı?](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/tolgahan-karatas-kimdir.webp)
'BOLU İLİNE GİRİŞLERİ KAPATMIŞ VAZİYETTEYİZ'
Vali Ümit, yolun ulaşıma güvenli hale gelmesinin ardından tekrar trafiğe açılacağını belirtti: "İstanbul, Ankara ve diğer tüm istikametler şu anda trafiğe kapalı. Diğer illerin Valilikleri ile de görüştük. Bu kapsamda Bolu iline girişleri kapatmış vaziyetteyiz. Yol açma çalışmalarımız sürüyor. Yol güvenli hale geldiğinde tekrar trafik elbette açılacaktır."
![Şehit Mehmet Ali Horoz'un vasiyeti yerine getirildi: Nijerya'da su kuyusu açıldı!](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/krg.webp)
'YOLU EN KISA ZAMANDA TRAFİĞE AÇACAĞIZ'
Bolu sınırları içine girmiş tüm vatandaşları tek şeritte ve kontrollü şekilde il dışına çıkarmaya gayret ettiklerini anlatan Vali Ahmet Ümit, yoğun kar yağışının devam edeceğini aktardı: "Yolun ne zaman açılacağı ile ilgili bir şey söylemek zor. Bu 1950 yılından beri en yoğun kar yağışı. Çok ciddi bir kar yoğunluğu var tüm yol güzergahlarında. Otoyol ve D-100 karayolunu kullanarak İstanbul ve Ankara istikametine giden tüm araçları girişlerde bloke etmek mecburiyetindeyiz.Meteorolojiden aldığımız bilgiye göre, sabaha karşı 03.30'a kadar bu yağış devam edecek. Ondan sonra sabah 10.00'a kadar bu yağış etkisini azaltacak verilere göre. Bu tahminler eğer gerçekleşirse tabi ki yollar açılacak. Yolu en kısa zamanda trafiğe açacağız."
![İBB'den yeni zam! Tarife belli oldu: 1200 liradan 2 bin 500 liraya çıkarıldı!](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/resim-2024-07-12-112432330.webp)
YOLA ÇADIR KURDULAR
Son 72 yılın en şiddetli kar yağışının yaşandığı Bolu'da, TEM Otoyolu ve D-100 karayolunda ulaşımın durmasıyla birlikte çok sayıda vatandaş yolda mahsur kaldı. Birçok vatandaş, araçlarında yolun açılmasını beklerken, kamptan dönen bir aile ise yola çadır kurdu. Aile, TEM Otoyolu'nun Bolu Dağı mevkisinde yola kurdukları çadırın içerisinde dondurucu soğukta ısındı.
![Dışişlerinden İsrailli bakana tepki: 'İktidardaki ömrünü uzatmaya çalışmakta'](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/disisleri-bakanligi.webp)
![Son dakika... Sokak Hayvanları kanun teklifi komisyonda kabul edildi](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/sokak-kopekleri-yasa-teklifi.webp)
![Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hayvanlar konusunda kimse bize merhamet dersi vermeye kalkmasın](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/aa-20240724-35218085-35218083-cumhurbaskani-ve-ak-parti-genel-baskani-recep-tayyip-erdogan.webp)
ENGELLİ SPORCU KAFİLESİ YURDA YERLEŞTİRİLDİ
İstanbul’da düzenlenen turnuvaya katılarak Fenerbahçe Engelli Basketbol Takımı ile maç yaptıktan sonra Şanlıurfa Ceylanpınar’a dönmek için yola çıkan Ceylanpınar Bedensel Engelliler Spor Kulübü sporcuları da yolda mahsur kaldı. Özel sporcular diğer vatandaşlar gibi ihtiyaçlarını gidermekte zorlanınca Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile AFAD tarafından otobüs yoldan kurtarılarak engelli sporcular Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Aliye İzzet Begoviç Erkek Öğrenci Yurduna yerleştirdi.