Yandex Metrica

71 ilde öğrenciler dersbaşı yaptı! Depremzede öğrenciler nakil oldukları okullarda eğitime devam ediyor

71 ilde öğrenciler dersbaşı yaptı! Depremzede öğrenciler nakil oldukları okullarda eğitime devam ediyor

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde büyük yıkıma neden olan deprem felaketi sonrası ara verilen eğitime 71 ilde yeniden başlandı. İlköğretim ve ortaöğretim okullarındaki öğrenciler dersbaşı yaptı.

Gündem

20.02.2024, 21:21

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde büyük yıkıma neden olan deprem felaketi sonrası ara verilen eğitim-öğretime 21 ilde yeniden başladı. 

FED faizi indirirse ne olur? Dolar, borsa, altın, euro düşer mi, yükselir mi? FED faizi indirirse ne olur? Dolar, borsa, altın, euro düşer... Haberi Görüntüle

DERSBAŞI YAPILDI

Depremden etkilenen iller dışındaki 71 ilde tüm kademelerde öğrenciler, bugün dersbaşı yaptı.

Ankara Çankaya Ahmet Andiçen İlkokulu'nda da bayrak töreni yapıldı. Öğrenciler depremde hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulundu ve ardından İstiklal Marşı okundu.

FETÖ'nün hain planı ortaya çıktı! Biden'a bel bağlamışlar FETÖ'nün hain planı ortaya çıktı! Biden'a bel bağlamışlar Haberi Görüntüle

NAKİL OLAN ÖĞRENCİLER DE DERSBAŞI YAPTI

Okulun 2'nci sınıf öğrencisi Mina Baba, sömestir tatilinin uzaması nedeniyle hiç mutlu olmadığını dile getirerek, arkadaşlarını ve okulu çok özlediğini söyledi.

Deprem nedeniyle Malatya'dan Ankara'ya taşınan 3'üncü sınıf öğrencisi Beren Türker ise "Arkadaşlarımı özledim ama maalesef Malatya'dan bu okula gelmek zorunda kaldım. Evimiz hasar görmedi ama annem, babam ve kardeşimle Ankara'ya geldik. Buradaki arkadaşlarımla tanıştım, onları çok sevdim." dedi.

Yurttan bayram mazaraları! Kurban Bayramı coşkuyla kutlanıyor Yurttan bayram mazaraları! Kurban Bayramı coşkuyla kutlanıyor Haberi Görüntüle

10 İLDE OKULLAR 1 MART'TA AÇILACAK

Depremden etkilenen illerde ise yardım ve barınma ihtiyacına yönelik faaliyetlerin yürütülmesi ve hasar tespit çalışmalarının tamamlanması amacıyla eğitim-öğretimin 1 Mart itibarıyla başlatılması için planlama yapılıyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading