Yandex Metrica

7 ülkede 'Cumhurbaşkanı Erdoğan' anketi: En beğenilen lider!

7 ülkede 'Cumhurbaşkanı Erdoğan' anketi: En beğenilen lider!

Batı Balkan ülkeleri Arnavutluk, Bosna Hersek, Karadağ, Kuzey Makedonya, Sırbistan ve Kosova'da yapılan bir ankette, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, bölge halklarınca en beğenilen lider oldu. 

Gündem

15.05.2024, 17:52

Batı Balkan ülkelerinde yapılan bir anket, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, bölge halklarınca en beğenilen lider olduğunu ortaya çıkardı.

24-25-26-27... yaşında olanlar dikkat: Başvuru için son 3 gün kaldı: Tek şart ehliyet 24-25-26-27... yaşında olanlar dikkat: Başvuru için son 3 gün kaldı:... Haberi Görüntüle

7 ÜLKEDE ANKET YAPILDI

Uluslararası Cumhuriyetçiler Enstitüsünce Arnavutluk, Bosna Hersek, Karadağ, Kuzey Makedonya, Sırbistan ve Kosova'da "Batı Balkanlar Bölge Anketi" yapıldı.  Düzenlenen ankette, söz konusu ülke vatandaşlarına, "Bugün ülkenizin karşı karşıya olduğu en önemli sorun nedir?", "Hükümetin ele alması gereken en önemli öncelik hangi sorun olmalıdır?" ve "Aşağıdaki dünya ve bölge liderlerinden hangisi hakkında olumlu görüşleriniz var?" gibi sorular soruldu. 

TBMM Başkanı Kurtulmuş’tan ateşkes çağrısı: 'İsrail inadından vazgeçmeli' TBMM Başkanı Kurtulmuş’tan ateşkes çağrısı: 'İsrail inadından vazgeçmeli' Haberi Görüntüle

 EN ÖNEMLİ SORUN: HAYAT PAHALILIĞI 

Ankette soru sorulan vatandaşların çoğu, ülkelerinin karşı karşıya olduğu en önemli sorunun ve hükümetin ele alınması gereken en önemli önceliğin, "ekonomik şartlar ve hayat pahalılığı" olduğunu ifade etti. 

10 Mayıs'ta ek ders ücreti kesilecek mi? Öğretmen eyleminde ek ders ücreti ödenir mi, kesilir mi? 10 Mayıs'ta ek ders ücreti kesilecek mi? Öğretmen eyleminde ek... Haberi Görüntüle

EN BEĞENİLEN LİDER ERDOĞAN

Arnavutluk'ta ankete katılan vatandaşların yüzde 71'i, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında olumlu görüşlere sahip olduklarını belirtirken ABD Başkanı Joe Biden yüzde 64 ile ikinci, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ise yüzde 14 ile üçüncü sırada yer aldı.

AK Parti yönetimi ve bürokraside köklü değişim! 5 genel başkan yardımcısı gidiyor AK Parti yönetimi ve bürokraside köklü değişim! 5 genel başkan... Haberi Görüntüle

ERDOĞAN'DAN SONRA PUTİN GELDİ

Bosna Hersek'te aynı soruya cevap verenlerin yüzde 61'i Erdoğan hakkında olumlu düşünürken Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Başkanı Biden ve Çin Devlet Başkanı Şi, yüzde 37'lerde kaldı.

Karadağ'da da Başkan Erdoğan yüzde 56'lık oranla ilk sırada yer alırken, Putin yüzde 50 ile ikinci, Şi ise yüzde 46 ile üçüncü sırada yer aldı.

Kuzey Makedonya'da ise Cumhurbaşkanı Erdoğan, en beğenilen lider olarak yüzde 66 ile yine ilk sırada yer alırken onu yüzde 49 ile Putin, yüzde 37 ile Biden ve yüzde 35'le Şi izledi.

Sırbistan'da en beğenilen liderin yüzde 80 ile Putin olduğu görülürken, Şi'nin yüzde 73 ile ikinci sırada, Başkan Erdoğan'ın ise yüzde 41 ile üçüncü sırada bulunduğu görüldü.

Kosova'da ise Biden yüzde 85 ile, en beğenilen liderler sıralamasında ilk sırada yer alırken Başkan Erdoğan yüzde 82 ile ikinci oldu.

Bakan Işıkhan resmen açıkladı: O hastalar ilaçlarını artık aile hekimlerine yazdırabilecek! Bakan Işıkhan resmen açıkladı: O hastalar ilaçlarını artık aile hekimlerine... Haberi Görüntüle

ANKETE KAÇ KİŞİ KATILDI? 

Ankete, Arnavutluk'tan 1216, Bosna Hersek'ten 1225, Kuzey Makedonya'da 1220, Karadağ'dan 1036, Sırbistan'dan 1238 ve Kosova'dan 1203 kişinin katıldığı bildirildi.

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Gündem


Loading