Yandex Metrica

57 kişinin can verdiği kazanın firari hükümlüsü 17 yıl sonra İstanbul Havalimanı'nda yakalandı

57 kişinin can verdiği kazanın firari hükümlüsü 17 yıl sonra İstanbul Havalimanı'nda yakalandı

30 Kasım 2007'de Isparta'da, Süleyman Demirel Havalimanı'na inişe geçtiği sırada Türbetepe'de düşen, Atlasjet'in İstanbul- Isparta seferini yapan World Focus'tan kiralanan yolcu uçağında, 7'si mürettebat, 57 kişi hayatını kaybetmişti. Düşen uçağın şirketinin ortağı olan ve hakkında taksirle ölüme sebep olmak suçundan hapis cezası bulunan kişi 17 yıl sonra yakalandı. 

Gündem

16.05.2024, 14:48

Isparta'da, 30 Kasım 2007'de, Süleyman Demirel Havalimanı'na inişe geçtiği sırada düşen ve 57 kişin öldüğü uçak kazasında yeni bir gelişme yaşandı. Düşen uçağın şirketinin ortağı olan ve hakkında taksirle ölüme sebep olmak suçundan 11 yıl 3 ay hapis cezası bulunan 17 yıldır firari haldeki Yavuz Çizmeci, sahte kimlikle İstanbul Havalimanı'nda yakalandı.

59 kişinin hayatını kaybettiği uçakta yolcular arasında, Türkiye'de toryum, Türk Hızlandırıcı Projesi, Bilim Kenti ve CERN süreciyle ilgili önemli çalışmaları olan Boğaziçi Üniversitesi'nden Prof. Dr. Engin Arık ile araştırma görevlisi Özgen Berkol Doğan, yüksek lisans öğrencisi Engin Abat ile Doğuş Üniversitesi'nden Prof. Dr. Şenel Fatma Boydağ, Doç. Dr. İskender Hikmet ve araştırma görevlisi Mustafa Fidan da bulunuyordu.

120 güvenil kamerası incelendi! İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya GEREĞİ YAPILDI-15 notuyla duyurdu! 120 güvenil kamerası incelendi! İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya GEREĞİ YAPILDI-15... Haberi Görüntüle

HAVA YOLU PERSONELİNDEN 10 KİŞİYE DAVA AÇILDI 

Kazanın ardından World Focus Hava Yollarında görev yapan bazı üst düzey ve teknik personelden oluşan 10 kişi hakkında kamu davası açıldı. Sanıklar ilk kez 28 Temmuz 2009'da Isparta Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısında hesap verdi. 

19 Mayıs 2024 İzmir ücretsiz konserler ve etkinlikler | 19 Mayıs'ta İzmir'de kimin konseri var? 19 Mayıs 2024 İzmir ücretsiz konserler ve etkinlikler | 19... Haberi Görüntüle

SANIK SAYISI YÜKSELDİ 

Yargılamalar sırasında sanık sayısı önce 12'ye, ardından 20'ye çıktı. Sanıklar arasında yargılananlardan biri olan ve uçak şirketinin ortağı olduğu öğrenilen Yavuz Çizmeci hakkında yargılamanın sonunda, taksirle ölüme neden olmak suçundan 11 yıl 8 ay hapis cezası verildi.

Osman Kavala hakkında karar açıklandı: Amerikan elçiliğini üzen gelişme Osman Kavala hakkında karar açıklandı: Amerikan elçiliğini üzen gelişme Haberi Görüntüle

UÇAĞIN ORTAĞINA HAPİS CEZASI 

Sanıklar arasında yargılananlardan biri olan ve uçak şirketinin ortağı olduğu öğrenilen Yavuz Çizmeci hakkında yargılamanın sonunda, taksirle ölüme neden olmak suçundan 11 yıl 8 ay hapis cezası verildi.

 

 

Habere Tepki Ver

2

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading