Yandex Metrica

4 GÜN İŞ 3 GÜN TATİL müjdesi! Türkiye'de uygulama resmen başladı

4 GÜN İŞ 3 GÜN TATİL müjdesi! Türkiye'de uygulama resmen başladı

Tüm dünyada denemeleri yapılan çalışanları heyecanlandıran 4 gün iş, 3 gün tatil çalışma sistemi için Türkiye'den beklenen ilk resmi açıklama geldi. Yeni sistemin resmen uygulamaya geçtğini belirten SGK Başmüfettiği İsa Karakaş, yeni mesai saatlerini açıkladı. İşte tüm detaylar...

Gündem

10.04.2024, 16:02

Tüm dünyada yaşanan pandemi döneminde zorunlu karantina kararları ve sokağa çıkma yasakları nedeniyle pek çok kamu kurum ve kuruluşunda mesai düzenlemsi yapılmasının yanı sıra uygun olan sektörlerde evden çalışma düzenine geçiş yapmıştı.

Pandemi döneminde kamu kurum ve kuruluşlarında yapılan çalışma düzenlemesi ile sabah mesai saat 10.00'a çekilmiş, akşam mesaisi ise 16.00 itibari ile sona ermesine karar verilmişti.

Öte yandan pek çok bankanın da aralarında yer aldığı çok sayıda sektörde ise evden çalışma sistemi ile süreç devam ettirilmişti. Koronavirüs'ün bitmesinin ardından dünyada çalışma sistemi tartışmalara konu oldu.

Kocaeli'de yarın okullar tatil mi edildi 14 Mayıs? Kocaeli'de yarın okullar tatil mi edildi 14 Mayıs? Haberi Görüntüle

TÜRKİYE'DE 4 GÜN İŞ, 3 GÜN TATİL SİSTEMİNE GEÇEN İLK ŞİRKET

Sosyal Güvenlik Uzmanı ve SGK Başmüfettişi / Uzmanı olan İsa Karakaş, sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımında;

"TÜRKİYE'de 4 günlük Çalışma: Trend haline gelen çalışma sürelerinin azaltılması ve haftada 4 gün çalışma uygulamasına ülkemizde de yaygınlaşmaya başladı. Dünyanın en büyük akrilik elyaf üreticisi olan ve 502 bin metrekarelik üretim tesisine sahip Aksa Akrilik, Türkiye’de 4 günlük çalışma haftasını denemelerin ardından bu uygulamayı kalıcı hale getirdi. Böylece 4 günlük çalışma sistemine geçen öncü firmalar arasında yerini aldı. Umarım diğer firmalarımız çalışma sistemlerini gözden geçirir!......" diyerek bu karara ilk adım atan şirketin Aksa Akrilik oldu.

Bakan Işıkhan resmen açıkladı: O hastalar ilaçlarını artık aile hekimlerine yazdırabilecek! Bakan Işıkhan resmen açıkladı: O hastalar ilaçlarını artık aile hekimlerine... Haberi Görüntüle

İLK ADIM ATAN ŞİRKET AKSA AKRİLİK OLDU

 

Reisi'nin helikopterinin enkazını bulan Akıncı İHA'dan ay yıldız rotası Reisi'nin helikopterinin enkazını bulan Akıncı İHA'dan ay yıldız rotası Haberi Görüntüle

HAFTALIK ÇALIŞMA SAATİ KAÇ SAAT OLDU, OLACAK?

Haftalık çalışma saati konusunda açıklamalarda bulunan Karakaş, bu düzenlemenin patronların inisiyatifinde olduğunu belirtti. 

Bazı patronların haftalık 40 saat bazılarının ise haftalık 45 saat çalışma saatini denedikleri öne sürüldü. Bu sistemin Türkiye genelinde ve özel sektörde yaygınlaşması ise ilerleen zaman gösterecek. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Kübra Ak

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading