Yandex Metrica

29 Ekim'e özel "Türkiye Yüzyılı" temalı üç boyutlu görsel şölen! İletişim Başkanlığı duyurdu

29 Ekim'e özel "Türkiye Yüzyılı" temalı üç boyutlu görsel şölen! İletişim Başkanlığı duyurdu

İletişim Başkanlığı, yarın Ankara ve İstanbul'daki tarihi yerlerde Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla "Türkiye Yüzyılı" temalı üç boyutlu "video mapping" gösterileri gerçekleştirecek.

Gündem

23.01.2024, 22:14

Türkiye, Cumhuriyetin ilanınıın 99. yıl dönümüne hazırlanıyor. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Ankara ve İstanbul'daki tarihi yerlerde "Türkiye Yüzyılı" temasıyla üç boyutlu "video mapping" gösterileri gerçekleştireceğini duyurdu.

İstanbul Kağıthane kurban kesim ve satış yerleri nereler 2024? İstanbul Kağıthane kurban kesim ve satış yerleri nereler 2024? Haberi Görüntüle

20.23'TE BAŞLAYACAK

Başkanlıktan yapılan açıklamaya göre, son teknoloji tasarımların kullanıldığı üç boyutlu gösteriler, İstanbul'da tarihi Haydarpaşa Garı ve Galata Kulesi, Ankara'da ise Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası binası ve Cumhuriyet Müzesi açık hava mekanlarında yarın saat 20.23'de izleyicilerle buluşacak.

Gösterilerde, "Cumhuriyet'in kuruluşundan Türkiye Yüzyılı'na girilen süreçte Türkiye'nin başarı hikayeleri, teknolojide, bilimde, altyapıda, sağlıkta, eğitimde, savunmada yaptığı atılımlar 'zaman yolculuğu' şeklinde vatandaşlara görsel gösterilerle" aktarılacak. Tarihi mekanlarda ayrıca ışık gösterileri sunulacak.

Hasta taşıdığına inanmadıkları ambulansın önünü kesip kontrol etmişlerdi: O magandalar tutuklandı Hasta taşıdığına inanmadıkları ambulansın önünü kesip kontrol etmişlerdi: O magandalar... Haberi Görüntüle

CANLI YAYINLANACAK

"Türkiye Yüzyılı" temasıyla hazırlanan gösteriler, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanacak.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca "video mapping" gösterilerinin yanı sıra İstanbul, Ankara ve İzmir'de "LED" ekranlarda "Türkiye Yüzyılı" videoları yayınlanacak.

Cumhuriyet'in 99'uncu yılının coşkusunu yansıtan ve Türkiye Yüzyılı'na girilirken yapılan atılımların, gerçekleştirilen proje ve yatırımların anlatıldığı videolar gün boyu İstanbul'da Beşiktaş Meydanı ve İstanbul Havalimanı'nda, Ankara'da Kızılay Meydanı'nda, İzmir'de Konak Meydanı'nda izlenebilecek.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading