Yandex Metrica

2024 RİZE-GÜNEYSU SEÇİM SONUÇLARI | 31 Mart 2024 Rize-Güneysu'da hangi parti önde, kim kazandı? Seçim sonuçları ve oy dağılımı...

2024 RİZE-GÜNEYSU SEÇİM SONUÇLARI | 31 Mart 2024 Rize-Güneysu'da hangi parti önde, kim kazandı? Seçim sonuçları ve oy dağılımı...

Türkiye bir kez daha sandık başına gitti. Rizeli seçmenler de kendilerini 5 yıl boyunca yönetecek kadroyu seçti. Peki aynı zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın baba ocağı Güneysu'da hangi parti önde, başkanlığı kim kazandı?

Gündem

06.04.2024, 20:15

Türkiye 31 Mart'ta yerel yöneticilerini seçmek için seçime gitti. 81 ilde ve 922 ilçede gerçekleştirilen seçimlerde il, ilçe, belde belediye başkanlığı için oylar kullanıldı. Oyların kullanıldığı yerlerden biri Rize'nin Güneysu ilçesi. Güneysu, aynı zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın baba ocağı.

Peki Güneysu'da seçimi hangi parti kazandı, hangi aday ipi göğüsledi? Güneysu'da oyların yüzde 100'ü sayıldı. AK Partili Rıfat Özer aldığı yüzde 67,34'le başkanlığı kazanan isim oldu.

Vatandaşlara teşekkür eden Özer,  "Kesin olmayan sonuçlara göre belediye başkanlığının yanında belediye meclis üyeliğinin tamamını kazandık. Her türlü ortamda sandığa gelerek oyunu kullanan herkese teşekkür ediyoruz. Hizmetlerimizi aksatmadan, hiçbir ayırım yapmadan sürdüreceğiz. Demokratik bir ortamda geçen yarış sonunda kazanan Güneysu olmuştur. Bizler parti ayrımı yapmadan hizmetlerimizi sürdüreceğiz." diye konuştu.

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

İdris Kartal

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading