Yandex Metrica

15 Temmuz'dan sonra kritik birimlerde çalışmış! Ankesör aramaları onu ele verdi: FETÖ'cü Albay itirafçı oldu!

15 Temmuz'dan sonra kritik birimlerde çalışmış! Ankesör aramaları onu ele verdi: FETÖ'cü Albay itirafçı oldu!

FETÖ'nün hain darbe girişiminin ardından yürütülen soruşturmalar kapsamında Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda Kurmay Pilot Albay Hasan K. ile Albay eşi Güler K. 15 Temmuz'dan sonra da aktif olarak çalıştığı ortaya çıktı.

Gündem

21.05.2024, 21:18

FETÖ üyelerinin TSK'dan temizlenmesi için yürütülen soruşturmalar sürerken Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda Kurmay Pilot Albay Hasan K. ile Albay eşi Güler K. deşifre oldu. Gözaltına alınan FETÖ üyesi pilot, ifadesinde Fettulah Gülen ile birlikte yemek yediklerini, namaz kıldıklarını, namaz bittikten sonra yanına gelerek omzuna dokunduğunu ve "Demokrasi sorununu çözeceğiz" dediğini itiraf etti.

Gazze'de can kaybı 38 bin 713'e yükseldi! Son 10 günde 5 okul vuruldu Gazze'de can kaybı 38 bin 713'e yükseldi! Son 10 günde... Haberi Görüntüle

ANKESÖR İRTİBATLARI ORTAYA ÇIKINCA EMEKLİ EDİLDİ

2016 Aralık ayından sonra Hava Kuvvetleri Komutanlığı Harekat Başkanlığına Milli Harekat Plan Subayı olarak atanan, 2023 yılında da ankesör irtibatlarının ortaya çıkmasının ardından emekli edildiği öğrenilen Hasan K. ifadesinde halen emekli olduğunu eşiyle birlikte aylık 90 bin lira maaş aldıklarını belirtti. 

Kıbrıs Barış Harekatı'nda kaç şehit oldu? Kıbrıs'ta kaç Türk askeri şehit düştü? Kıbrıs Barış Harekatı'nda kaç şehit oldu? Kıbrıs'ta kaç Türk askeri... Haberi Görüntüle

"SENİ ASKERİ LİSYE SOKACAĞIZ KİMSEYE SÖYLEME"

Örgüt tarafından kendisine Cengiz kod adının verildiğini belirten Hasan K., 1992 yılında 13 yaşındayken Amasya'da orta okul dönemde Bahadır kod adlı örgüt imamı tarafından FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü ile tanıştırıldığını, kendisinin "seni Askeri Liseye sokacağız bunu kimseye söylemeyeceksin ders çalışman için sorular vereceğim" dediğini itiraf etti. 

15 Temmuz bugün Ankara'da otobüsler bedava mı? EGO-otobüs-metro bugün ücretsiz mi? 15 Temmuz bugün Ankara'da otobüsler bedava mı? EGO-otobüs-metro bugün ücretsiz... Haberi Görüntüle

"FETULLAH GÜLEN 'DEMOKRASİ SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ' DEDİ"

 İtirafçı Albay, askeri lise ardından Hava Harp Okulu'nda eğitim görürken kendisiyle örgüt imamlarının ilgilendiğini, İstanbul Altunizade'de bulunan Fetullah Gülen' in de bulunduğu bir binaya götürüldüğünü, çıktıkları katta uçak ve gemi maketlerinin bulunduğunu, yemek masasında FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in oturduğunu, kendisini ilk defa orada gördüğünü, yemekten sonra onun imamlığında namaz kıldıklarını, namaz bittikten sonra yanına gelerek omzuna dokunduğunu ve "Demokrasi sorununu çözeceğiz" dediğini söyledi. 

Ayazın Sonu Güneş dizisinde Güneş kimdir? Güneş'i hangi oyuncu oynuyor? Ayazın Sonu Güneş dizisinde Güneş kimdir? Güneş'i hangi oyuncu oynuyor? Haberi Görüntüle

"ADİL ÖKSÜZ NİKAHIMIZI KIYACAKTI"

Hasan K. maaşının yüzde 10'luk kısmını örgüte himmet olarak verdiğini söyleyerek "2001 yılında Harp Okulundan mezun olduktan sonra İzmir Çiğli Ana Jet Üs Komutanlığına Uçuş Eğitimi için atandığında eşim Güler K. ile aramızda yakınlaşma oldu. Uçuş eğitimleri sırasında Güler K. evlilik teklifimi kabul etti. Bu durumu örgüt abim Z.Ç. ile paylaştım. O da bir üst konumdaki Osman kod adlı örgüt yöneticisi ile paylaşmış. Osman kod adlı örgüt üyesi, ben ve eşim Güler K.'yı İzmir Buca' da şu an açık adresini hatırlamadığım bir eve çağırdı. Gittiğimizde evde Adil Öksüz vardı. Eve girdiğimizde Osman kod adlı kişi, Adil Öksüz'ü tanıtırken Hava Kuvvetlerinin önemli bir abisi sizin imam nikahınızı kıyacak dedi. Evin salon kısmına geçtiğimizde Adil Öksüz bana ve eşim Güler'e evleneceğimizden ailelerimiz haberi olup olmadığını sorduğunda bizde henüz yok dedik. O da haberleri olunca nikahı kıyacağını söyledi. Sonra da evden ayrıldı" dedi.

Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. yıl dönümü: İşte adaya barışı getiren süreç Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. yıl dönümü: İşte adaya barışı getiren... Haberi Görüntüle

ÖRGÜT TARAFINDAN TAKİP EDİLDİK 

Kendisinin örgüt abisi olan kişinin eşinin de Güler K.'ya örgüt ablalığını yaptığını, tek hücrede örgüt tarafından takip edildiklerini, anlattıklarının örgüt abisi tarafından bilgisayara not edildiğini, her ay maaşlarından himmet verdiklerini söyledi.

Selçuk Bayraktar'dan 15 Temmuz paylaşımı Selçuk Bayraktar'dan 15 Temmuz paylaşımı Haberi Görüntüle

FETULLAH GÜLEN SAAT HEDİYE ETMİŞ

Hasan K., 2008 yılı Ağustos ayında Kurmaylık için eşi ile beraber İstanbul Hava Harp Akademisine gittiğini, buradaki örgüt abisinin bir gün kendisine "sizi Hava Kuvvetleri İmamı olan büyümüzün Adil Öksüz'ün yanına götüreceğim dedi. Kendisini araba ile takip etmemizi istedi. İstanbul Ümraniye' de bir eve gittik. Bu evde Adil Öksüz ve Kemal Batmaz vardı. Beraber oturduk ve yemek yedik. Yemek servisini genç bir erkek yaptı. Genel konulardan konuştuk. Yemekten sonra eşim ile Güler ile evden ayrıldık. Ayrılırken eşim ve bana saat hediye edildi. Bu saatin Amerika'dan Fetullah Gülen adına hediye edildiği söylendi. Saati şu an kimin hediye ettiğini tam olarak hatırlayamıyorum" dedi. 

Elias Jelert kimdir, hangi mevkide oynuyor? Galatasaray Elias Jelert'ı transfer etti mi? Elias Jelert kimdir, hangi mevkide oynuyor? Galatasaray Elias Jelert'ı transfer... Haberi Görüntüle

DARBE GİRİŞİMİ OLDUKTAN SONRA TÜRKİYE'YE GERİ DÖNMÜŞ

15 Temmuz darbe girişi sırasında NATO görevi için eşiyle birlikte Almanya'da olduklarını burada da örgüt abisiyle bir bankada gece temizlik işleri yapan örgüt abisiyle görüştüklerini anlatan Hasan K'nın darbe girişimi olduktan sonra yurda döndüğünü söyledi.

 

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading