Yandex Metrica

Sitede Ara

15 il için sarı kod! Uyarılar art arda yapıldı: Çok kuvvetli geliyor

15 il için sarı kod! Uyarılar art arda yapıldı: Çok kuvvetli geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 15 il için sarı kodlu uyarı yaptı. Uyarı yapılan 15 ilde gök gürültülü sağanağın etkili olması bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği hatırlatıldı. 

Gündem

23.05.2024, 11:22

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 1 haftalık hava tahmini raporu yayımladı. Yayımlanan rapora göre; yurdun büyük bir bölümü yağışlı. Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının yağışla birlikte azalarak mevsim normalleri civarına düşeceği tahmin ediliyor.

Başkentte bugün öğleden sonra gök gürültülü sağanak bekleniyor. Ankara Valiliğinden konuya ilişkin açıklama geldi. Yapılan açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan son verilere göre il genelinde bugün saat 13.00'ten ertesi gün saat 03.00'e kadar gök gürültülü sağanağın etkili olmasının beklendiği belirtildi.

Yağışın kuvvetli olacağının aktarıldığı açıklamada, ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

Tiny House yasaklandı mı? İmar olmayan arsaya Tiny House koyulur mu? Tiny House yasaklandı mı? İmar olmayan arsaya Tiny House koyulur... Haberi Görüntüle

BATI AKDENİZ İÇİN UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Batı Akdeniz'in batısında rüzgar, bugün öğle saatlerinden itibaren batı ve kuzeybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde fırtına şeklinde esecek. Fırtına, bugün gece saatlerinde etkisini yitirecek.

Su bidonlarınızı hemen doldurun! İstanbullular dikkat: Tam 15 saat sular kesilecek: İşte o ilçelerin listesi.... Su bidonlarınızı hemen doldurun! İstanbullular dikkat: Tam 15 saat sular... Haberi Görüntüle

KUVVETLİ YAĞIŞLAR GELİYOR

Ayrıca Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz ve İç Anadolu'nun kuzeybatısı için de kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, yurdun kuzeybatı kesimlerinde görülecek gök gürültülü yağışların, öğle saatlerinden itibaren Marmara'nın doğusu, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz ile Çorum'un batı ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şampiyon Galatasaray'ı kabul etti Cumhurbaşkanı Erdoğan şampiyon Galatasaray'ı kabul etti Haberi Görüntüle

AFAD'DAN SEL UYARISI

Öte yandan AFAD'ın sosyal medya hesabından sel uyarısı yapıldı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Kısa süreli yoğun yağışlar ani sellere, uzun süreli yağışlar ise akarsuların taşmasına neden olabilir. Sellerin yıkıcı etkilerinden korunabilmek için; bölgenizin sel riskini öğrenin, sel durumunda sakin kalın, sel yatağı ve çukur bölgeleri terk edin, sel sularının içine girmeyin, elektrik kaynaklarından uzak durun. Alacağımız önlemlerle sel kaynaklı can ve mal kayıplarının önüne geçebiliriz. Afet risklerine karşı, hep birlikte!"

Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı tatili kaç gün, 9 gün mü oldu? Hangi günleri kapsıyor? Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı tatili kaç gün, 9... Haberi Görüntüle

15 İL TEYAKKUZDA

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 15 il için sarı kodlu uyarı yaptı. Sarı kodlu uyarılan iller şu şekilde sıralandı;

Bursa, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Düzce, Bolu, Eskişehir, Ankara, Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Karabük, Çankırı, Çorum ve Kırıkkale.

Habere Tepki Ver

1

1

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading