Yandex Metrica

Sitede Ara

1000 kişiye mezar olmuştu! Rönesans Sitesi'nin yapı denetim sorumlusu tutuklandı

1000 kişiye mezar olmuştu! Rönesans Sitesi'nin yapı denetim sorumlusu tutuklandı

Asrın felaketi olarak tanımlanan Kahramanmaraş merkezli depremlerde Hatay'ın Antakya ilçesinde yıkılan ve yaklaşık 1000 kişiye mezar olan Rönesans Sitesi'nin yapı denetim sorumlusu Ali Onur Çinçinoğlu için tutuklama kararı verildi. Çinçinoğlu cezaevine gönderildi.

Gündem

23.01.2024, 20:36

Kahramanmaraş merkezli depremlerde Hatay'da yıkılan Rönesans Sitesi'nin yapı denetim sorumlusu Ali Onur Çinçinoğlu İzmir'de gözaltına alınmıştı. Çinçinoğlu, çıkarıldığı nöbetçi hakimlik tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı Deprem Suçları Soruşturma Bürosu tarafından, Pazarcık ve Elbistan merkezli 6 Şubat'taki depremlerde yıkılan binalardaki ölüm ve yaralanmalarla ilgili kusurları tespit edilenlere yönelik soruşturmalar devam ediyor.

Bu çerçevede Antakya ilçesi Ekinci Mahallesi İnönü Bulvarı'nda 2012 yılında yapılan ve depremde yıkılması sonucu yaklaşık 1000 kişinin hayatının kaybettiği Rönesans Sitesi'nin yapı denetim sorumlusu Ali Onur Çinçinoğlu hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı. İzmir'de gözaltına alınan Çinçinoğlu, işlemlerinin ardından çıkarıldığı nöbetçi hakimlik tarafından tutuklandı.

Bakan Yumaklı duyurdu: Çanakkale'deki orman yangınının ilerlemesi durduruldu Bakan Yumaklı duyurdu: Çanakkale'deki orman yangınının ilerlemesi durduruldu Haberi Görüntüle

DAHA ÖNCE DE MÜTEAHHİT TUTUKLANMIŞTI

Rönesans Sitesi'nin yurt dışına kaçmaya çalışırken İstanbul Havalimanı'nda yakalanan müteahhidi Mehmet Yaşar Coşkun ise 11 Şubat'ta tutuklanmıştı.

Coşkun'un yurt dışında olduğu belirlenen ortağı Hüseyin Yalçın Coşkun için de Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı Deprem Suçları Soruşturma Bürosunca 28 Şubat'ta iade talepnamesi ve kırmızı bülten çıkarılması isteği Adalet Bakanlığına iletilmişti. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading