banner2

1 NİSAN HAVA DURUMU: Meteoroloji'den 10 kent için sarı kodlu alarm! O illerde fırtınaya dikkat

Meteoroloji'den alınan hava durumu tahmin raporuna göre, yurt genelinde açık bir hava hakim. Sıcaklıklar 4 ila 8 derece yükselirken Marmara, Ege ve Akdeniz kıyı şeridinde sağanak tahmin ediliyor. Fırtınanın hızı ise 10 kentte 70 kilometreyi bulacak. İşte sarı kodla uyarılan o iller...

Gündem 01.04.2023, 10:52 01.04.2023, 11:18
Abone ol
1 NİSAN HAVA DURUMU: Meteoroloji'den 10 kent için sarı kodlu alarm! O illerde fırtınaya dikkat

Meteoroloji'den alınan hava durumu tahmin raporuna göre, ülke genelinde açık bir hava hakim. Marmara (Bilecik dışında), Ege kıyıları, Batı Akdeniz, Zonguldak, Düzce, Manisa, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş'ın güneyinin yağmur ve sağanak, Van, Hakkari ve Şırnak'ın doğusunun kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI 4-8 DERECE ARTACAK

Hava sıcaklığının ise ülkemiz genelinde 4 ila 8 derece artacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli (40-70 km/saat) olarak esmesi bekleniyor. Ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi gibi yaşanabilecek olumsuzlara karşı tedbirli ve dikkatli olunması uyarısında bulunuldu.

SARI ALARM VERİLE İLLER

Meteoroloji tarafından sarı alarm verilen iller şöyle:

İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Edirne, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova, İzmir ve Manisa.

 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!