2022 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sözleşmeli personel alımı tercihleri nasıl yapılır?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sözleşmeli personel alımı 2022 tercih kılavuzu yayımlandı. Sözleşmeli personel alımları nasıl yapılır araması vatandaşlara tarafından yapılıyor. Peki 2022 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sözleşmeli personel alımı tercihleri nasıl yapılır? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sözleşmeli personel alımı tercihleri ne zamana kadar yapılacak?

Genel 23.05.2022, 09:56 23.05.2022, 09:56
Abone ol
2022 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sözleşmeli personel alımı tercihleri nasıl yapılır?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesine alınacak sözleşmeli, personel alımı tercih kılavuzu bakanlık tarafından ilan edildi. Sınavda asil olarak tercih hakkı kazananlar tercih kılavuzunu merak ediyordu. Beklenen kılavuz yayınlandı. Peki 2022 Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sözleşmeli personel alımı tercihleri nasıl yapılır? Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sözleşmeli personel alımı tercihleri ne zamana kadar yapılacak?

AİLE BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI TERCİHLERİ NEREDEN YAPILIR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sözleşmeli personel alımı için yapılan sözlü sınav sonuçları 6 Mayıs tarihinde ilan edilmişti. Sınavı kazanan asil adaylar 20-26 Mayıs 2022 tarihleri arasında tercihlerini sistem üzerinden yapabilecek.

AİLE BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI TERCİH KILAVUZU

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sözleşmeli personel alımı 2022 tercih kılavuzu yayımlandı. Adaylar en fazla 20 tercih yapabilecek. Eğer tercihlerine yerleşememesi durumunda 20 tercih dışında boş kalan yerlere tercih dışı sistem tarafından atanıp atanamayağını bildirecek.

Tercihleri sisteme kaydedilip onaylandıktan sonra tercih çıktısı alınacak, imzalanacak ve tercihlerinden birine yerleşenler atamaya esas belgeleri ile beraber teslim edecek.

Adaylar, başarı puanı üstünlüğüne ve tercihlerine göre sistem tarafından otomatik olarak yerleştirilecek.

Yerleştirme işlemleri sonucuna göre atanmaya hak kazananlar için atamaya özel istenilen belgelere göre ayrıca duyuru yapılacaktır.

Tercih kılavuzu için tıklayın.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!