Yandex Metrica
SON DAKİKA
Yerli otomobil için heyecanlandıran açıklama: Togg'un tahmini fiyatı belli oldu

Yerli otomobil için heyecanlandıran açıklama: Togg'un tahmini fiyatı belli oldu

Türkiye'nin otomobili Togg'un fiyatıyla ilgili merakla beklenen fiyat aralığı netleşmeye başladı. Togg'un fiyatının Türkiye'de satılan ve büyük ilgi gören içten yanmalı C-SUV'lar Opel Grandland X, Peugeot 3008, Volkswagen Tiguan, Hyundai Tucson ve Nissan Qashqai'nin fiyatına yakın olması bekleniyor.

Ekonomi

23.01.2024, 19:50

Cumhuriyetin ilanının yıl dönümünde 29 Ekim’de Bursa’nın Gemlik ilçesinde bulunan Togg fabrikasının açılışı yapılacak ve Togg üretim bandından inecek. 29 Ekim’e az bir zaman kaldı. Fabrika neredeyse tamamlanma aşamasına gelmiş durumda.

Bakan Varank konuyla ilgili olarak ''Doğru zamanda doğru teknolojiye yatırım yaptık'' dedi ve en önemli özelliği de fikri mülkiyet hakkının bize ait olduğunu söyledi.

Bakan Varank aracın koltuklarının deri olmayacağını ve vegan olacağını söyledi. Hayvanlara zarar verilmeden koltuklar yapılmış olacak.

Bakan Varank, ''Şirket politikası gereği hayvanlara zarar vermek istemeyen bir girişim olacak” ifadelerini kullandı. Bu anlamda sektörde Togg öncü olacak gibi duruyor.

Tarım Kredi Marketlerinde 24 Şubat- 1 Mart 2024 indirim çılgınlığı... Haberi Görüntüle

FORBES En zengin 100 Türk listesi belli oldu mu? Haberi Görüntüle

İÇTEN YANMALI SUV ARAÇLAR OLACAK 

Bakan Varank, Türkiye’de 81 ilde altyapı çalışmalarının sürdüğünü söyledi. 1500 şart istasyonunun kurulması noktasında çalışmaların hızlı bir şekilde sürdüğünü belirtti.

TOGG Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş da C-SUV'un fiyatıyla da ilgili açıklamalarda bulunmuştu.

Karakaş, "Pazara çıktığımızda karşımızda elektrikli araçtan çok C segmentindeki içten yanmalı SUV araçlar olacak. Dolayısıyla bizim fiyat açısından da onlarla rekabet edebiliyor olmamız lazım" dedi.

TOGG fiyatıyla da içten yanmalı C-SUV'larla rekabet edecek

İçten yanmalı rakiplerine karşı teknolojik olarak daha üstün olan Togg C-SUV'un tahmini Türkiye fiyatı belli oldu.

Halkalı-Kapıkule arası yolcu seyahat süresi azalıyor! Müjdeyi Bakan Uraloğlu verdi Haberi Görüntüle

Tam 694 milyon ton! Bakan Kacır resmen duyurdu: Türkiye'yi Şampiyonlar... Haberi Görüntüle

TOGG'UN FİYATLARI BU MODELLERE ÇOK YAKIN OLACAK

Togg'un fiyatının Türkiye'de satılan ve büyük ilgi gören içten yanmalı C-SUV'lar Opel Grandland X, Peugeot 3008,  Volkswagen Tiguan, Hyundai Tucson ve Nissan Qashqai'nin fiyatına yakın olması bekleniyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading