Yandex Metrica

Yer yerinden oynayacak: Kapalıçarşı'dan korkutan dolar ve altın senaryosu

Jeopolitik riskler, altın fiyatlarını tekrardan yükselişe getirmeye yetti. Altın ve dövizin kalbi Kapalıçarşı esnafları, önümüzdeki günlerde dolar ve altın fiyatlarının Kurban Bayramı'ndan sonra hareketleneceğini dile getiriyor.  

Ekonomi

24.05.2024, 15:11

Haftalardır yatay seyir izleyen altın fiyatları, bu haftanın başından itibaren yükselişini sürdürmeye devam etti. Jeopolitik riskler, altın fiyatlarında tekrardan dalgalanmalara sebebiyet veriyor.

Son aylarda yükselişleriyle gündeme gelen altın, Pazartesi günü ons altın 2 bin 450 dolar seviyesine çıkarak yatırımcıları heyecanlandırdı. Fakat son iki gündeki düşüş, yatırımcıları tedirgin etmeye yetti.

Borsadan Borsadan "işlem vergisi" iddiası | Borsa ve kripto paralardan vergi... Haberi Görüntüle

HALKIN GÖZDESİ ALTINDI...

Altın ve döviz piyasası uzmanı Adnan Kapukaya, ''Faizler şimdiki faizlere göre düşüktü. Halkın gözdesiydi altın. İnsanlar enflasyon karşısında kendini korumak için altın alıyordu. Şimdi piyasalarda bir durgunluk var, faizler yüzde 55'lerde. İnsanlar para çekip altına gelemiyor çünkü faizler yüksek. Altının düşüşünün sebebi Amerikan enflasyonunun yüksek olması. Haziran'ın ilk haftasında FED faiz kararı var, fonların satış yaptığı gözüküyor onun öncesinde.'' dedi.

Altının kader günü: Gram altın tekrardan 2500 TL'nin üzerinde! İşte 6 Haziran güncel altın fiyatları Altının kader günü: Gram altın tekrardan 2500 TL'nin üzerinde! İşte... Haberi Görüntüle

ALTIN NE ZAMAN ALINIR?

Kapukaya, ''Altında işçilik çok düşük, gram altında 500 TL işçilik vardı, şimdi 20 TL işçilik var. Altının şimdi fiyatı 2460 ama Kurban'dan önce 2420 test ederse yine alınır. Kurban'dan sonra Türkiye swap piyasasına girecek. İngiltere piyasasına girdiği zaman doların gerçek kurunu görecek piyasalar. Oradaki hızlı hareketler doların ve altının yönünü belirleyecek.'' ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

1

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading