Yavuz Karadeniz'deki kritik görevine hazır! Filyos Limanı'ndan uğurlanacak

Yavuz Sondaj Gemisi yarın Karadeniz'deki görevine başlayacak. Karadeniz'deki gaz arama faaliyetlerine devam edecek Fatih ve Kanuni gemilerine Yavuz da katılacak. Filyos Limanı'ndan hareket edecek olan Yavuz sondaj gemisi Karadeniz'de üst seviye kuyu tamamlama görevini yapacak.

Ekonomi 07.04.2022, 11:01 07.04.2022, 11:02
Abone ol
Yavuz Karadeniz'deki kritik görevine hazır! Filyos Limanı'ndan uğurlanacak

Karadeniz'de bulunan 540 milyar metreküp doğal gaz keşfinin ardından doğal gaz arama faaliyetleri hız kesmeden sürüyor. Sismik gemiler Mavi Vatan'da enerji çalışmalarına gece gündüz demeden devam ediyor.

KARADENİZ'DE İLK KRİTİK GÖREVİNE BAŞLAYACAK

Yavuz sondaj gemisi de Karadeniz'deki ilk kritik görevine başlayacak. Gemi, yarın Filyos Limanı'ndan yeni görevi için hareket edecek.

Fatih, Kanuni ve Yavuz sondaj gemileri Karadeniz'de eş zamanlı görev yapacak. Hedef, Karadeniz gazının 2023'te kullanıma sunulması.

TÜRKİYE SONDAJ GEMİLERİ SAKARYA GAZ SAHASI'NDA FARKLI GÖREVLERDE

Türkiye'nin sondaj gemileri Sakarya Gaz Sahası'nda farklı görevlerde bulunacak.

Deniz tabanına kuyu başı malzemelerinin ve vana sistemlerinin yerleştirilmesi gibi adımları kapsayan üst seviye kuyu tamamlama görevini ise Yavuz yapacak.

Fatih sondaj gemisi Gökçe-1 sondaj kuyusunda mesaide. Kanuni, Türkali-2 kuyusunda derin deniz kuyu testlerini gerçekleştirdi. Şimdi Türkali-4'te sondaj çalışmalarına devam ediyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!