SON DAKİKA
Yatırımcılar dikkat! Büyük müjde geldi! Dolar kuru tepetaklak olacak

Yatırımcılar dikkat! Büyük müjde geldi! Dolar kuru tepetaklak olacak

Düğün turizminde yeniden atağa geçen Türkiye, 7 ayda 2019 rakamlarını yakaladı. Körfez ülkeleri, Hindistan ve Pakistan’dan binin üzerinde çift Türkiye’de mutluluğa ‘evet’ diyecek. Düğün turizmi 500 milyon doların üzerinde gelir bırakacak.

Ekonomi

23.01.2024, 19:35

Türk turizm sektörünün en önemli gelir kalemlerinden biri olan düğün turizmi şimdiden pandeminin izlerini sildi. İki yıllık aradan sonra destinasyon düğünlerinde yeniden gözde olan Türkiye, yılın ilk 7 ayında 2019 rakamlarını yakalamayı başardı. Bu yıl sonunda hem düğün sayısı hem de gelir bakımından rekorların kırıldığı 2019'un aşılacağını belirten sektör temsilcileri, Türkiye'yi destinasyon düğünlerinde ilk 10 ülke arasına sokmayı hedefliyor. Başta Körfez ülkeleri olmak üzere, Hindistan, Pakistan ve Azerbaycan'dan 1.000'den fazla düğüne ev sahipliğini yapacak olan Türkiye, bu alandan 500 milyon doların üzerinde gelir elde edecek.

Reklam Kurulu'ndan Dijital Platformlara rekor ceza! Aboneleri mağdur eden 4... Haberi Görüntüle

YIL SONUNDA 2019 BİLANÇOSU GEÇİLECEK

Sabah'tan Betül Alakent'in haberine göre, Türkiye Uluslararası Etkinlikler Derneği (TUED) Kurucu Başkanı ve Uluslararası Etkinlik Derneği'nin (International Live Events Association-ILEA) Avrupa Yönetim Kurulu Üyesi Meltem Tepeler, destinasyon düğünlerinin yıla hızlı bir başlangıç yaptığını söyledi. 7 ayda 2019'u yakaladıklarını, bu yıl sonunda ciro ve düğün sayısında 2019'un aşılacağını anlatan Tepeler, 1.000'in üzerinde çiftin Türkiye'de mutluluğa 'evet' diyeceğini kaydetti. Tepeler, "Hoşgeldin partisi, kına gecesi ve düğün olmak üzere üç farklı etkinlik düzenliyoruz. Sadece tek bir organizasyonun minimum etkinlik bütçesi 100 bin dolardan başlayıp talebe göre 5-6 milyon dolara kadar çıkıyor. Bu düğünlerin ekonomiye yıllık katkısı minimum 500 milyon doları aşacak" dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading