Yandex Metrica

Sitede Ara

Yastık altı altına denetleme: Hatice Kolçak açıkladı: Altın alırken kimlik gösterme uygulaması geliyor

Yastık altı altına denetleme: Hatice Kolçak açıkladı: Altın alırken kimlik gösterme uygulaması geliyor

Altın yatırımcısı dikakt! Ünlü ekonomist Hatice Kolçak, devletin sisteme alacağı yeni uygulamayı açıkladı. Artık kimlik göstermeden altın alamayacaksınız. 

Ekonomi

21.05.2024, 01:29

Fiziki altın alımı kayıt altına alıyor. Artık kuyumcudan elinizi kolunuzu sallayarak altın alamayacaksınız. Devlet artık yastık altı altınları takip edecek...

Kuyumcuların kota kısıtlaması kalksın talebine Bakan Şimşek, "Kusura bakmasınlar, kısıtlamalar devam edecek" cevabını verirken yastık altına da yeni önlem alınacağı duyuruldu. 

TCMB duyurdu: Menkul kıymet tesisine ilişkin düzenleme yürürlükten kaldırıldı TCMB duyurdu: Menkul kıymet tesisine ilişkin düzenleme yürürlükten kaldırıldı Haberi Görüntüle

YASTIK ALTINA TAKİP

Enflasyonun artması ve dövizdeki dalgalanmaların küçük yatırımcıları fiziki altına yönlendirdiğini belirten Hatice Kolçak, Çin'in dünya piyasalarından büyük miktarda altın çekmesi, altın fiyatlarının yükselmesine neden oldu ifadelerini kullandı.

Piyasalarda altın bulmanın git gide zorlaşacağının altını çizen Kolçak, "Altınlarınıza sahip çıkın" dedi. Ayrıca ünlü ekonomist fiziki altın ile ekran fiyatları arasında büyük farklar olabileceğini belirtti ve Türkiye’de fiziki altın alımında kimlik bilgilerinin kaydedilmesi uygulamasının başlayabileceğine dikkat çekti.

Kota uygulamalarının altın sahipliğinin izlenebilir hale gelmesine yol açabileceğini ifade eden Kolçak, "Devlet, yastık altında kimin ne kadar altını olduğunu takip edebilir" diyerek, bu tür bir uygulamanın Türkiye'de de hayata geçme olasılığının yüksek olduğunu belirtti.

Habere Tepki Ver

0

1

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Ekonomi


Loading