Yandex Metrica

Sitede Ara

Van çevre yolunun temeli bugün atılacak! 154 yatırımın açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan yapacak

Van çevre yolunun temeli bugün atılacak! 154 yatırımın açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan yapacak

Ulaşımın yanı sıra bölgesel kalkınmayı da sağlayacak Van çevre yolunun temeli bugün atılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Van’da 154 yatırımın toplu açılış törenine katılacak.

Ekonomi

23.01.2024, 19:23

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından yapılan açıklamada, Türkiye'nin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine her köşesinde şantiyelerdeki çalışmaların 7/24 devam ettiği belirtildi.

Dolar 'Süper Çarşamba'yı bekliyor! Dolar kuru güne nasıl başladı? İşte 11 Haziran 2024 döviz kuru fiyatları... Dolar 'Süper Çarşamba'yı bekliyor! Dolar kuru güne nasıl başladı? İşte... Haberi Görüntüle

41 KİLOMETRELİK YOL

Söz konusu projelerden birinin de Van çevre yolu olduğu ifade edilen açıklamada, projede temelin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun katılımlarıyla bugün atılmasının planlandığı bildirildi. Açıklamada, Edremit'ten başlayıp Van şehir merkezinin doğusundan geçerek Erciş yoluna bağlanan Van çevre yolunun 41 kilometre olduğu aktarıldı.

Bayram öncesi akaryakıta dev zam: Vatandaşın cepleri alev alacak! Benzin ve motorin araç sahipleri dikkat! Bayram öncesi akaryakıta dev zam: Vatandaşın cepleri alev alacak! Benzin... Haberi Görüntüle

ŞEHİR İÇİ TRAFİĞİ RAHATLAYACAK

Kentin şehir içi trafik yoğunluğunu rahatlatacak çevre yolunun, Kurubaş mevkisinde Hakkari yoluna, Beyüzümü mevkisinde Özalp-Saray-Kapıköy Sınır Kapısı yoluna bağlanacağı bilgisi verilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Başta Van olmak üzere bölgedeki merkezlerin uluslararası yol ağına kesintisiz, kısa süreli ve konforlu erişimi sağlanacak. Çevre yolu ile aynı zamanda yeni yaşam ve üretim alanları da şehre kazandırılacak. Ulaşımın yanı sıra ticaret ve yerleşimi de hareketlendirecek Van çevre yolu, bölgesel kalkınmaya da katkıda bulunacak."

Kilosu tam 600.000 TL! Onu kullanan 10 yaş gençleşiyor: İşte altından bile değerli o mucizevi bitki Kilosu tam 600.000 TL! Onu kullanan 10 yaş gençleşiyor: İşte... Haberi Görüntüle

VAN GÖLÜ'NE KORUMA

Van Gölü'nü korumak için yatırımlar yapıldı. 532 milyon lira yatırım bedeli olan Van Merkezi İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi faaliyete geçiyor. 1 milyon nüfusa yetecek şekilde tasarlanan Tesis günlük 200 bin metreküp suyu işleme kapasitesine sahip. Tesis artırmanın dışında Van'daki 20 bin hanenin de elektriğini sağlıyor.

Motosiklette vergi oyunu yapanlar yandı! Maliye fırsatçıların gözünün yaşına bakmayacak Motosiklette vergi oyunu yapanlar yandı! Maliye fırsatçıların gözünün yaşına bakmayacak Haberi Görüntüle

''DOĞUNUN İNCİSİ VAN'DAYIZ''

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismaoğlu da, Twitter hesabından yaptığı açıklamada ''Bugün Cumhurbaşkanımız Sn. @RTErdogan’ın teşrifleri ile Van Çevre Yolu’nun temel atma töreni için Doğu’nun incisi Van’dayız.'' şeklinde ifadeler kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading