Yandex Metrica

Ünlü isimden piyasaları altüst eden açıklama! Altın ve gümüş...

Ünlü isimden piyasaları altüst eden açıklama! Altın ve gümüş...

İş ve finans dünyasının çok yakından tanıdığı 'Zengin Baba Yoksul Baba' isimli çok okunan kitabının yazarı Robert Kiyosaki, enflasyon ve ekonomik büyüme rakamları arasındaki farklara dayalı olarak piyasanın teknik bir bunalıma girdiğini açıkladı.

Ekonomi

23.01.2024, 18:31

Kripto Koin'in haberine göre, Stansberry Research’e konuşan Kiyosaki, ekonomik bunalımın aynı zamanda daha önce öngördüğü piyasa çöküşünün zaten gerçekleştiğinin bir göstergesi olduğunu belirtti. Federal Rezerv’in ekonominin daha iyi performans gösterdiğine dair güvencelerine rağmen, çöküşün yükselen enflasyon rakamlarıyla karakterize olduğunu kabul etti. Ancak yazar, borsanın daha iyi performans göstermesine rağmen hala yaygın bir endişe olduğu konusunda uyardı. Mevcut depresyonla birlikte Kiyosaki, değerli metallere sürekli yatırım yapılmasını önerdi ve aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Fitch Ratings'ten dikkat çeken Türkiye raporu: Yatırımcılar geri dönüyor Fitch Ratings'ten dikkat çeken Türkiye raporu: Yatırımcılar geri dönüyor Haberi Görüntüle

'BİTCOİN ALMAK İÇİN İYİ BİR ZAMAN'

Piyasa enflasyonun artmasıyla çöktü. Ama mesele şu ki, zaten düşüyor. Ekonomi sadece yüzde 2 büyüyorsa, bu teknik bir depresyondur. İnsanlar izliyor, borsa yükseliyor, herkes mutlu ve tüm bunlar, ama her şey bize ters geliyor. Kısa süre önce, bu Euro/dolar eğrisi tersine döndü ve tekrar olacak. Bu yüzden insanlara ‘bu, altın, gümüş ve Bitcoin almak için iyi bir zaman’ diyorum.

İstanbul'da ekmeğe okkalı zam geldi! Ekmek fiyatları ne kadar oldu? İşte güncel tutar İstanbul'da ekmeğe okkalı zam geldi! Ekmek fiyatları ne kadar oldu?... Haberi Görüntüle

GÜMÜŞ YATIRIMI İÇİN UYGUN BİR ZAMAN MI?

Ayrıca Kiyosaki, endüstriyel kullanım durumları nedeniyle değer kazanabileceği için gümüşün yatırım için en değerli metal olduğunu savundu. Kiyosaki, altının iyi bir değer saklama aracı olduğunu vurguladı ancak her iki metalin de benzer riskleri olmadığı için çekici olduğunu vurguladı.

 

Ünlü bir Bitcoin boğası olan Kiyosaki, herhangi bir düzeltmenin yatırımcılar için bir satın alma fırsatı sunması gerektiğini de kaydetti. Varlıktaki kârın satış sırasında değil, satın alma noktasında yapıldığına inanıyor. Kiyosaki, yatırımcıların Bitcoin gibi yatırım varlıklarını etkilemesi muhtemel önemli bir piyasa çöküşüne ve depresyona hazırlıklı olmaları gerektiğini öngördü.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading