Yandex Metrica

Türkiye'nin konut müjdesi dünya basınında: Erdoğan'ın teşvik politikası

Türkiye'nin konut müjdesi dünya basınında: Erdoğan'ın teşvik politikası

Bakan Nebati'nin konut orta gelirliye yönelik düşük faizli konut duyurusu dünya basınında büyük yankı uyandırdı. Reuters'tan Kathimerini'ye uluslararası basın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdelerini konuşuyor.

Ekonomi

23.01.2024, 20:16

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ve  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum orta gelirliye yönelik yeni konut finansman modeliyle hayata geçirilen "Yeni Evim" kampanyasının bir otelde düzenlenen basın toplantısına katıldı. Bakan Nebati Orta Gelirliye Konut Kampanya'sında faiz oranlarının yüzde 0,69 ile başlayacağını duyurmuştu. Bakan Nebati'nin konut müjdesi dünya basınında büyük yankı uyandırdı. Reuters'tan Kathimerini'ye birçok uluslararası gazete konut kampanyasının haberini yaparken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın maddi teşvik politikasına dikkat çekti.

Yatırımcılar dikkat! Bugün ya çok yükselecek ya da çok düşecek! İşte 7 Haziran 2024 güncel altın fiyatları Yatırımcılar dikkat! Bugün ya çok yükselecek ya da çok düşecek!... Haberi Görüntüle

REUTERS'TAN KATHİMERİNİ'YE 

İngiltere merkezli Reuters, "Türkiye orta gelirli Türkler için daha düşük faiz ilan etti" başlığı ile verirken Bakan Nebati'nin hane gelirine dayalı ödeme planı ile orta gelirli vatandaşlara yönelik konut kampanyasını duyurduğunu bildirdi.

Yunan gazetesi Kathimerini de Reuters ile aynı başlığı kullandı. Kathimerini'nin haberinde Bakan Nebati'nin düzenlediği basın toplantısında 5 milyon liraya kadar olan konut kredilerinin 15 yıla kadar vadeli olacağını ve faiz oranlarının yüzde 0,69'dan başlayacağına yönelik duyurusu vurgulandı.

İSPARK 1 saatlik otopark ücreti ne kadar oldu 2024? İSPARK 1 saatlik otopark ücreti ne kadar oldu 2024? Haberi Görüntüle

ERDOĞAN'IN TEŞVİK POLİTİKASI

The New Arab gazetesi ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2023 seçimleri yaklaşırken ücret artışları, emekliye yönelik yardımlar, sosyal yardım, enerji ve tarım desteği de dahil olmak üzere mali teşvik politikası uyguladığına dikkat çekti. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading