Yandex Metrica

Türkiye'den kopyaladılar! Katar bu şekilde köşeyi dönüyor

Türkiye'den kopyaladılar! Katar bu şekilde köşeyi dönüyor

Son zamanlarda birçok ülke, Türkiye'ye giden Rus turistlerini kendi ülkelerine getirmek için çeşitli girişimlerde bulunuyor. Mısır'ın benzer çabaları sonuçsuz kalırken, şimdi de Katar harekete geçti. Katar, daha fazla Rus turist çekmek amacıyla Türkiye'deki "her şey dahil" konseptini benimseyerek yaygınlaştırdı.
 

Ekonomi

26.05.2024, 15:38

Katar, Türkiye'ye karşı ciddi bir rakip olma yolunda ilerlerken Rus turistleri çekme konusunda önemli adımlar atıyor. Son dönemde özellikle Rus turistlerin ilgisini çekmek amacıyla "her şey dahil" sistemi üzerinde odaklanan Katar, bu stratejiyi Türkiye'deki popülerliğiyle bilinen bir tatil modeli olarak benimseyerek turizm pazarındaki payını artırmayı amaçlıyor.

Kelepir fiyattan arsa satışa çıkıyor! İşte başvuru detayları Kelepir fiyattan arsa satışa çıkıyor! İşte başvuru detayları Haberi Görüntüle

"HER ŞEY DAHİL" HAMLESİ

Her Şey Dahil Sistemi: Katar'da "her şey dahil" tatil imkanı sunan otellerin sayısı hızla çoğalıyor. Rixos Gulf Hotel Doha ve Rixos Premium Qetaifan Island North gibi Rixos zincirine ait iki otel bu sistemle faaliyet gösteriyor. Ayrıca, Hilton Salwa Beach Resort & Villas ve Sealine Beach gibi oteller de yakın zamanda bu sisteme geçti.

Rus Turistlere Özel Hizmetler: Katar'daki birçok otel, Rusça konuşabilen personel bulunduruyor ve bu da Rus turistlerin iletişim kurmalarını kolaylaştırıyor.

Lüks Tatil Seçenekleri: Katar, lüks markaları da bu sisteme dahil etmeye teşvik ediyor, böylece zengin turistleri cezbetmeyi amaçlıyor.

Rus turistler

Rus turistler

Sigaraya okkalı zam: Tiryakiler içerken bir daha düşünecek! Marlboro, Parliament, Winston, Muratti, Camel, Kent, Lark fiyat listesi güncellendi! Sigaraya okkalı zam: Tiryakiler içerken bir daha düşünecek! Marlboro, Parliament,... Haberi Görüntüle

RUS TURİSTLERİN ÖNEMİ

Türkiye, 2023'te turizm gelirlerini önemli ölçüde artırdı. Turizm geliri %16,9 artarak 54 milyar 315 milyon 542 bin dolar seviyesine yükseldi. Bu artışta önemli bir paya sahip olan Rus turistler, Türkiye'yi en çok tercih edilen destinasyon olarak belirliyorlar. Rusya Tur Operatörleri Birliği verilerine göre, Türkiye Rus turistler arasında öne çıkan bir tercih konumunda bulunuyor.

Kardeş ülke ile ticaret artacak: Vize kolaylığı talep patlaması yaratabilir Kardeş ülke ile ticaret artacak: Vize kolaylığı talep patlaması yaratabilir Haberi Görüntüle

REKABET ARTACAK

Katar'ın bu stratejik adımı, Türkiye'nin turizm gelirlerini tehdit altına alabilir. Türkiye, özellikle "her şey dahil" sistemiyle tanınan bir destinasyon iken, Katar'ın benzer bir modeli benimsemesi rekabeti artırabilir. Türkiye'nin turizm gelirlerinde önemli bir paya sahip olan Rus turistlerin Katar'a yönelmeleri, Türkiye'nin bu alandaki rekabetçi üstünlüğünü zayıflatabilir.

Habere Tepki Ver

1

0

1

0

0

0

0

0

İbrahim TURNA

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading