Yandex Metrica

Sitede Ara

Türkiye tarihinin en yükseği! Bakan Şimşek rekoru duyurdu: Spekülatif söylemler bizi engelleyemeyecek

Türkiye tarihinin en yükseği! Bakan Şimşek rekoru duyurdu: Spekülatif söylemler bizi engelleyemeyecek

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Ülke tarihimizdeki en yüksek tutarlı avro ihracımızı dün başarıyla tamamladık. Üç yıl aradan sonra ihraç ettiğimiz 2 milyar tutarındaki ilk avro tahvilimizin spreadi 2017'den beri en düşük seviyede gerçekleşti" ifadelerini kullandı.

Ekonomi

29.03.2024, 14:38

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek sosyal medya platformu X'den yaptığı açıklamada "Ülke tarihimizdeki en yüksek tutarlı avro ihracımızı dün başarıyla tamamladık." dedi.

Son dakika... Gece yarısından itibaren geçerli olacak: Otoyol ve köprü geçiş ücretlerine zam geldi Son dakika... Gece yarısından itibaren geçerli olacak: Otoyol ve köprü... Haberi Görüntüle

TÜRKİYE TARİHİNİN EN YÜKSEK TUTARLISI OLDU

Paylaşımında devam eden Şimşek, "Üç yıl aradan sonra ihraç ettiğimiz 2 milyar tutarındaki ilk avro tahvilimizin spreadi 2017’den beri en düşük seviyede gerçekleşti." ifadelerini kullandı.

Açıklamalarına devam eden Bakan Şimşek, "Beş kattan fazla talep gelen işlemimiz, bu sene yatırım yapılabilir nota sahip ülke ihraçları dışında gerçekleşen ilk avro ihracı oldu." dedi.

15 Haziran'da hesaplara yatırılacak! Emekliye 3.000+10.250 TL’lik ikramiye müjdesi! 15 Haziran'da hesaplara yatırılacak! Emekliye 3.000+10.250 TL’lik ikramiye müjdesi! Haberi Görüntüle

"BİZİ ENGELLEYEMEYECEKLER"

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek paylaşımının sonunda, "Bu başarılı ihraç uluslararası yatırımcıların ülkemize olan güveninin, programımıza duyulan inancın açık bir göstergesidir. Yerel seçim sürecinde kısa vadeli beklentiler ile oluşturulan spekülatif söylemler ve pozisyonlar programımızın hedeflerine ulaşmasını engelleyemeyecek." dedi.

 

 

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Ekonomi


Loading