SON DAKİKA
Türkiye rekor oyla IMO'da! Tarihi başarı sonrası Bakan Uraloğlu'ndan ilk açıklama

Türkiye rekor oyla IMO'da! Tarihi başarı sonrası Bakan Uraloğlu'ndan ilk açıklama

Türkiye, IMO Konsey üyeliğine 143 ülkenin desteğiyle tarihindeki en yüksek oyunu alarak üst üste 13. kez seçildi. Türkiye'nin IMO Konsey üyeliğine yeniden seçilmesini değerlendiren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye'nin C kategorisinden seçildiğini ve IMO'nun karar organı niteliğindeki Konseyin 40 karar verici ülkesinden biri olduğunu aktardı.

Ekonomi

23.01.2024, 21:47

Birleşmiş Milletlerin denizcilik alanındaki ihtisas kuruluşu olan ve dünya denizcilik standartlarını belirleyen IMO'nun Konsey üyeliği seçimleri dün 33. Dönem Genel Kurulu'nda yapıldı. 

Bakan Bolat ekonomideki büyümeye böyle dikkat çekti: Hep birlikte göreceğiz Haberi Görüntüle

TÜRKİYE, REKOR OYLA IMO'DA

Seçim sürecine ilişkin bilgi veren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "Türkiye, IMO Konsey üyeliğine 143 ülkenin desteğiyle tarihindeki en yüksek oyunu alarak üst üste 13. kez seçildi." ifadesini kullandı.

Bakan Uraloğlu, Türkiye'nin C kategorisinden seçildiğini ve IMO'nun karar organı niteliğindeki Konseyin 40 karar verici ülkesinden biri olduğunu aktardı.

Enflasyon geriliyor: Bakan Şimşek'ten dikkat çeken paylaşım: Yıllık enflasyon beklentisi... Haberi Görüntüle

TÜRKİYE 1999 YILINDAN BERİ KESİNTİSİZ ÜYELİĞE SEÇİLİYOR

Bu üyelikle Türkiye'nin, uluslararası toplumun güvenini kazanarak IMO Konseyindeki yerini koruduğunu vurgulayan Uraloğlu, şu ifadeleri kullandı;

"Örgütün karar alma ve yürütme organını teşkil eden IMO Konseyine 1999'dan bugüne kadar kesintisiz seçilen Türkiye, uluslararası denizcilikteki etkin rolü sayesinde bu göreve yeniden layık görülmüştür. Seçimlerde aldığımız desteğin arkasında denizcilik alanında uluslararası düzenlemelere uygun olarak benimsediğimiz başarılı politikalar ve atılan somut adımların yanı sıra IMO’nun çalışmalarındaki etkin varlığımız ve ülke görünürlüğümüz yer almaktadır."

AnadoluJet'ten indirim kampanyası: Yurt içi biletler 599 liradan satışa sunuldu Haberi Görüntüle

Bakan Bolat ekonomideki büyümeye böyle dikkat çekti: Hep birlikte göreceğiz Haberi Görüntüle

''SOMUT KATKI VERMEYECE DEVAM EDECEĞİZ''

Bakan Uraloğlu, ayrıca Türkiye'nin denizcilik alanında sahip olduğu imkan ve kabiliyetleri, bilgi ve tecrübesiyle IMO'nun çalışmalarına somut katkılarda bulunmaya devam edeceğinin altını çizdi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading