Yandex Metrica

Türkiye enerjide 32 yılın zirvesini gördü! Terörden arındırılan bölgelerden petrol fışkırıyor

Türkiye enerjide 32 yılın zirvesini gördü! Terörden arındırılan bölgelerden petrol fışkırıyor

Terörden temizlenen Cudi ve Gabar'da petrol, Karadeniz'de doğalgaz arama çalışmaları son sürat sürüyor. Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), petrol alanında yapılan yeni keşiflerle birlikte günlük petrol üretiminin 70 bin varili aşarak son 32 yılın en yüksek seviyesini aştığını bildirdi.

Ekonomi

23.01.2024, 21:00

TPAO'nun, Twitter hesabından yapılan paylaşımda günlük petrol üretiminin 70 bin 76 varile ulaştığı belirtilerek, "Yeni keşiflerimizle birlikte son 32 yılın en yüksek yurt içi günlük üretim seviyesini aştık" ifadeleri kullanıldı.

Yapılan paylaşımda ayrıca, TPAO'nun, Türkiye'nin enerji alanında bağımsız olması kapsamında 2023 sonu hedefi olan günlük 90 bin varil petrol üretimine doğru emin adımlarla ilerlediği kaydedildi.

Emekliye rahat nefes aldıracak müjde! SSK ve Bağ-Kur emeklisi maaşlarına ek ödeme geliyor! Emekliye rahat nefes aldıracak müjde! SSK ve Bağ-Kur emeklisi maaşlarına... Haberi Görüntüle

"DAHA GÜÇLÜ HALE GETİRECEĞİZ"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, görevi devralmasının ardından yeni dönemin ipuçlarını veren konuşmasında, şu ifadeleri kullanmıştı. "Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu 2053 net sıfır emisyon hedefi doğrultusunda enerji ve tabii kaynaklar alanında daha büyük bir dönüşüm için yeni bir yatırım ve reform hamlesiyle ülkemizin refahına en yüksek katkıyı sağlamak için var gücümüzle sizlerle beraber çalışacağız. İnanıyorum ki bu sayede bölgesinde enerji alanında çok önemli bir aktör olan Türkiye'nin küresel enerji ve maden piyasalarındaki rolünü daha da güçlü hale getireceğiz."

Kamu işçilerine ikramiye müjdesi! Ödeme tarihleri belli oldu Kamu işçilerine ikramiye müjdesi! Ödeme tarihleri belli oldu Haberi Görüntüle

KARADA GABAR, DENİZDE KARADENİZ

Türkiye, karada Gabar ve çevresinde, denizde ise Karadeniz'in Ordu, Rize ve Samsun açıklarında petrol arama çalışmalarına ağırlık veriyor. Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), sahip olduğu sismik arama gemileriyle bölgede faaliyetlerini yoğunlaştırıyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading