SON DAKİKA
Togg tarih verdi! Seri üretime geçiliyor: 5 farklı model ile Togg geliyor

Togg tarih verdi! Seri üretime geçiliyor: 5 farklı model ile Togg geliyor

Türkiye’nin ilk yerli ve milli otomobil için geri sayım başladı. Togg, 2023 yılının ilk çeyreğinde doğuştan elektrikli ilk akıllı cihazı C SUV'u banttan indirmeye hazırlanıyor. Öte yandan Togg, 2030’a kadar tek bir platformdan 5 farklı model üretimiyle toplam 1 milyon adet araç üretmeyi planlıyor.

Ekonomi

23.01.2024, 19:50

2023 yılının ilk çeyreğinde doğuştan elektrikli ilk akıllı cihazı C SUV'u banttan indirmeye hazırlanan Togg, seri olarak üretilmesi planlanmayan ancak markanın vizyonunu ortaya koyan Konsept Akıllı Cihazı ile Galataport İstanbul'da şehrin yerli ve yabancı misafirleri ile buluşuyor.

Togg açıklamasına göre, tanıtımı ocak ayında dünyanın en büyük Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2022’de yapılan Konsept Akıllı Cihaz, 15 Eylül itibarıyla Galataport İstanbul Doğuş Meydanı’nda sergilenmeye başladı.

15 Ekim tarihine kadar ziyaretçilerle buluşacak olan Konsept Akıllı Cihaz, Togg’un gelecekte kullanacağı teknolojilerle ilgili önemli ipuçları veriyor. Aynı zamanda doğuştan yeşil olan Togg ile çevre dostu uygulamalarıyla Avrupa’nın ikinci en büyük LEED Platin sertifikalı projesi unvanını kazanan Galataport İstanbul, inovatif yaklaşıma ek olarak sürdürülebilirlik açısından da güçlü bir birliktelik sergiliyor.

18 Şubat akaryakıt fiyatları! Benzin ve motorine yeni zam var... Haberi Görüntüle

Altında yükseliş başladı! Gram, çeyrek ve tam altın ne kadar?... Haberi Görüntüle

KAPILAR BİR KİTAP GİBİ AÇILIYOR

Togg’un vizyonunu yansıtan cihaz, Togg DNA’sında bulunan stilistik özelliklerin korunduğu, dinamik ve yenilikçi bir fastback. Stil konseptinin temelini, kaslı arka tasarım ve ön farlardan başlayıp aracın profilini güçlendirerek arkaya kadar uzayan omuz çizgi oluşturuyor.

Otomobil üzerinde bulunan aydınlatmalı Togg logosu ise Doğu ve Batı’nın birlikteliğini simgeliyor.

Murat Günak liderliğinde Togg tasarımcıları tarafından geliştirilen ve Pininfarina stüdyolarında üretilen cihazdaki ön cam, doğuştan elektrikli mimariyle uyumlu olacak şekilde neredeyse baştan tasarlanırken, jantlar Togg DNA'sına ait çok kollu stilize edilmiş lale özelliğini taşımaya devam ediyor.

Menekşe ve çivit mavisinin karışımına çalan metalik gri renge sahip Akıllı Cihaz'da, dış tasarımın yanı sıra iç tasarım ve yolcuların kabin deneyimi de bir üst seviyeye taşınıyor.

Tüm emeklilere ücretsiz olacak! Kanun teklifi meclise sunuldu: O masraf... Haberi Görüntüle

Tüketicileri yanıltmaya son! Marketlerde yeni dönem başladı: Artık o ifadeler... Haberi Görüntüle

İÇ MEKANDA ENTEGRE EMNİYET KEMERLERİNE SAHİP 4 ADET TEKLİ KOLTUK

İçeride C SUV’un tasarımına sadık bir yaklaşım izlenmesine rağmen, direksiyon simidi, sportif ve zarif bir tasarımla baştan yaratılmış durumda. İç mekanda entegre emniyet kemerlerine sahip 4 adet tekli koltuk yer alıyor ve orta sütunu ortadan kaldıran tasarımla kapılar bir kitap gibi açılıyor.

Ön koltuklarda açık renk deri kullanılırken, arka koltuklarda koyu renk tercihi göze çarpıyor. Emniyet kemerlerinde ise özgünlüğü vurgulamak için açık mavi renk tercihi dikkat çekiyor.

Evlilik kredisi başvuruları başladı! Evlenmenin maliyeti belli oldu! 2024 yılında... Haberi Görüntüle

EKİM AYINDA SERİ ÜRETİME HAZIR HALE GELECEK 

Ekim ayında seri üretime hazır olacak Togg, uluslararası teknik yeterlilik (homogolasyon) testlerinin tamamlanmasının ardından 2023 yılının ilk çeyreğinin sonunda C segmentindeki doğuştan elektrikli SUV’u pazara çıkaracak.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading