Yandex Metrica

TCMB faiz kararı ne oldu? Faiz sabit mi tutuldu Şubat 2024?

TCMB faiz kararı ne oldu? Faiz sabit mi tutuldu Şubat 2024?

Merkez Bankası, Şubat ayı faiz kararını bugün saat 14.00'te açıkladı. Peki, TCMB faiz kararı ne oldu? Faiz sabit mi tutuldu Şubat 2024?

Ekonomi

06.03.2024, 12:06

TCMB faiz kararı ne oldu? Faiz sabit mi tutuldu Şubat 2024? soruları gündeme geldi. Bugün saat 14.00'te açıklanan  Şubat ayı faiz kararı merak ediliyor. Piyasaların büyük bir beklenti içerisinde olduğu faiz kararına dair ekonomistlerin tek bir tahminde birleştiği gözleniyor. Peki, TCMB faiz kararı ne oldu? Faiz sabit mi tutuldu Şubat 2024?

Doların kaderi belirleniyor: TCMB faiz kararını açıklayacak! Doların kaderi belirleniyor: TCMB faiz kararını açıklayacak! Haberi Görüntüle

FAİZ SABİT Mİ TUTULDU ŞUBAT 2024?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu'nun bugün yaptığı açıklama doğrultusunda, faiz oranını yüzde 45'te sabit tuttu.

IMF Başkanı Georgieva'dan küresel ekonomi uyarısı: Endişelenecek çok şey var IMF Başkanı Georgieva'dan küresel ekonomi uyarısı: Endişelenecek çok şey var Haberi Görüntüle

BEKLENTİ NE YÖNDEYDİ?

Yurt içinde, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) para politikası kararlarına odaklanılırken, AA Finans'ın düzenlediği beklenti anketine katılan ekonomistlerin tamamı, merkez bankasının politika faizini değiştirmemesini öngörüyor. Ancak, ekonomistlerin yıl sonu politika faizi beklentilerinin medyanı yüzde 36,25 olarak belirlendi.

SGK'dan erken emeklilik sürecini kolaylaştıracak adım! Çizelge yeniden şekillendi: 12 yıl sigortası olan o kişilere emeklilik hakkı çıktı! SGK'dan erken emeklilik sürecini kolaylaştıracak adım! Çizelge yeniden şekillendi: 12... Haberi Görüntüle

2024 İLK FAİZ KARARI NEYDİ?

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), 2024 yılının ilk faiz kararını açıkladı. Para Politikası Kurulu (PPK), yılın başındaki toplantısında politika faizini beklenenin üzerinde bir şekilde 250 baz puan artırarak yüzde 45'e çıkardı. Merkez Bankası, dezenflasyonun sağlanabilmesi için gereken parasal sıkılık seviyesine ulaşıldığını belirtti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

İbrahim TURNA

TRHaber.com - Ekonomi


Loading