Yandex Metrica

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan hibe müjdesi! O kişilere 300 bin TL destek verilecek!

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan hibe müjdesi! O kişilere 300 bin TL destek verilecek!

Tarım ve Orman Bakanlığı iş istihdamının artmasına yönelik yeni bir proje başlattı. Proje kapsamında, girişimcilere 300 bin TL ödeme yapılacak. 

Ekonomi

10.05.2024, 15:07

Tarım ve Orman Bakanlığı birçok farklı meslek kolu için yeni bir proje başlattı. Bakanlık, girişimcilere tam 300 bin TL ödeme yapılacağını duyurdu. 

Bakanlık tarafından yapılan duyuruya göre; 81 il için Uzman Eller Projesi başlatıldı.

Projeye başvuran girişimci vatandaşlara 250 bin TL'den 300 bin TL'ye varan hibe desteği verilecek. Proje kapsamında kırsal alan ya da mahallede yaşayan ya da yaşayacağını taahhüt eden, tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda, su ürünleri alanlarında eğitim veren fakülte ve meslek yüksekokulları ve Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde olan tarım, hayvan yetiştiriciliği, laboratuvar hizmetleri ve gıda teknolojisi alanlarında eğitim veren liselerden mezun olan genç nüfusun istihdamının sağlanması için bitkisel üretim, hayvancılık, gıda, su ürünleri sektörlerinde girişimlerde bulunmak isteyen eğitimli vatandaşlara hibe destekleri verilecek. 

65 yaş aylığı, evde bakım maaşı, engeli maaşı alanlara müjde: Bakanlık dev zammı duyurdu: İşte zam oranı 65 yaş aylığı, evde bakım maaşı, engeli maaşı alanlara müjde:... Haberi Görüntüle

EN ÇOK PROJE SUNAN İL KONYA

Proje kapsamında bulunan alanlardan en çok başvuru yapılan alanlar şu şekilde belirlendi:

Süt sığırı yetiştiriciliği, koyun yetiştiriciliği, besi sığırı yetiştiriciliği, arı yetiştiriciliği, bal üretimi ve keçi yetiştiriciliği.

Tüm ülkede geçerli olacak projeden 33 proje sunarak en çok faydalanan il ise Konya olarak belirlendi. 32 projeyle Şanlıurfa, 28 projeyle Diyarbakır, 26 projeyle Ankara, 25 projeyle İzmir listenin ilk sıralarında yer alıyor.
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading