banner2

Son dakika: Ziraat Bankası müşterileri hesabınızı kontrol edin! 550 TL ödeme yapıldı

Kahramanmaraş'ta meydana gelen deprem felaketi sonrası Ziraat Bankası destek ödemelerine başladı. Yapılan destek ödemesi sonrası vatandaşların hesaplarına 550 TL ödeme yapıldı. Peki destek ödemesi nasıl alınır?

Ekonomi 22.02.2023, 17:09
Abone ol
Son dakika: Ziraat Bankası müşterileri hesabınızı kontrol edin! 550 TL ödeme yapıldı

Kahramanmaraş'ta yaşanan deprem felaketi sonrası ülke genelinde seferberlik başladı. Felaket sonrası depremzedeler için alınan karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Deprem bölgesinde yer alan vatandaşlara 550 TL'ye varan ödemeler yapılacak. 

DEPREMZEDELERE DESTEK ÖDEMESİ 

Afet bölgesi olan 11 ilimizde ilan edilen OHAL, seferberlik ve yas üzerine devlet tarafından verilen desteklerde büyük bir artış görüldü. Ayriyeten deprem bölgesinde hayvancılık ile uğraşan vatandaşlar için de açıklamalar geldi.

550 TL ÖDEME YAPILACAK 

Diğer yandan deprem bölgesinden hayvancılıkla uğraşanlara nakdi destek veriliyor. Ziraat Bankası deprem bölgesinde yaşayan depremzedelere 500 TL büyükbaş hayvan 50 TL ise küçükbaş hayvanlar için destek verecek. 

Hayvan miktarınıza göre Ziraat Bankası üzerinden sosyal yardım alabilirsiniz. Resmî Gazete'de yayınlanan haber ile birlikte küçükbaş için 50 TL, büyükbaş için 500 TL yem desteği verileceği de açıklandı. Afet bölgesinde yer alan hayvancılık ile uğraşan vatandaşlar destekten faydalanabilir.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!