Yandex Metrica

Son dakika: Türkiye ekonomisi rekor seviyede büyüyecek! Bu detay belli oldu

Son dakika: Türkiye ekonomisi rekor seviyede büyüyecek! Bu detay belli oldu

Son dakika haberleri.... Anadolu Ajansı'nın Finans servisi tarafından düzenlenen beklenti anketi sonuçları açıklandı ve kamuoyuna ilan edildi. Söz konusu anketin sonuçlarına göre, Gayrisafi Yurt İçi Hasıla, geçen yılın 4. çeyreğine kıyasla yüzde 2,8'lik artış kaydetti.

Ekonomi

23.01.2024, 22:19

Anadolu Ajansı Finans'ın beklenti anketi sonuçlarını yayınlandı. Buna göre ekonomistler, Türkiye ekonomisinde büyüme öngörüsünde bulundu. 2022 yılı 4. çeyrek GSYH verileri TÜİK tarafından 28 Şubat günü kamuoyuna ilan edilecek.

Fahiş fiyat ve stokçulukla mücadele teklifi TBMM'de! Stokçuya kepenk kapatma cezası yolda Fahiş fiyat ve stokçulukla mücadele teklifi TBMM'de! Stokçuya kepenk kapatma... Haberi Görüntüle

SON ÇEYREK BÜYÜME ORANI YÜZDE 2,8

Peki, 13 ekonomist AA Finans anketinde ne yönde bir görüş bildirdi?

AA Finans'ın beklenti anketi bakıldığında, ekonomistler geçen yılın son çeyreğinde Türkiye ekonomisinin yüzde 2,8 büyüdüğü yönünde tahmin bildirdi. Beklenti anketine katılan ekonomistlerin 2022'nin son çeyreğine ilişkin büyüme beklentileri, yüzde 2,2 ile yüzde 4 aralığında gerçekleşti. 

İslam Memiş'ten zengin olma tüyosu: Tarihi rekor yolda, yatırım yapan parasına para katar İslam Memiş'ten zengin olma tüyosu: Tarihi rekor yolda, yatırım yapan... Haberi Görüntüle

YILLIK BÜYÜME TAHMİNİ YÜZDE 5,2

Ankete katılan ekonomistlerin 2022 yılının tamamına dair büyüme beklentilerinin ortalaması ise yüzde 5,2 düzeyinde gerçekleşti. Söz konusu beklentiye ilişkin tahminler en düşük yüzde 5 ve en yüksek yüzde 5,4 olarak kayıtlara geçti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading