Yandex Metrica

Son dakika: TOGG'un fiyatı belli oldu! Bu rakamı geçmeyecek

Son dakika: TOGG'un fiyatı belli oldu! Bu rakamı geçmeyecek

TOGG'un seri üretimi 29 Ekim'de başlarken, 84 milyon vatandaş yerli ve milli arabanın fiyatını merak ediyor. TOGG'un yüzde 10'luk ÖTV diliminde yer alan TOGG'un yüzde 7 ÖTV diliminde girmesi içinse çalışmalar yapılacağı belirtiliyor.

Ekonomi

23.01.2024, 19:51

Yerli otomobil TOGG için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Elektrikli SUV modelini homologasyon sürecinin tamamlanmasının ardından 2023'ün ilk çeyreğinde yollara çıkacak okan TOGG'un Gemlik'teki fabrikası ise 29 Ekim'de açılacak. 

Son dakika: Avrupa Merkez Bankası'ndan (ECB) faiz kararı! İlk indirim geldi Son dakika: Avrupa Merkez Bankası'ndan (ECB) faiz kararı! İlk indirim... Haberi Görüntüle

ONLİNE OLARAK SATILACAK 

Dünya’dan Aysel Yücel’in haberinde Togg’a yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Togg’da bayilik sisteminin olmayacağı öğrenildi. Togg, ABD’li elektrikli otomobil devi Tesla gibi, sadece online satılacak. Togg’un da Tesla'da olduğu gibi Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde tanıtım ve deneyim mağazaları olması bekleniyor. Bu konudaki ayrıntıların da 29 Ekim’deki lansmanda açıklanacağı belirtiliyor.

Yola çıkacaklar dikkat! Bayram öncesi benzin ve motorine dev indirim! İşte son fiyatlar Yola çıkacaklar dikkat! Bayram öncesi benzin ve motorine dev indirim!... Haberi Görüntüle

FİYATI BELLİ OLDU 

TOGG’un en çok merak edilen ve konuşulan konusu fiyatı içinse geçtiğimiz hafta Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ‘ulaşılabilirlik’ vurgusu yapmıştı. TOGG CEO’su Gürcan Karakaş da sıklıkla ‘ulaşılabilir’ bir fiyatla sunulacağının sinyallerini veriyordu. Ancak artan döviz kuru vatandaşların kafasını karıştırsa da TOGG’un yüzde 10 ÖTV dilimine gireceğine kesin gözüyle bakılıyor.

Bayram öncesi o banka atak yaptı! Kredi alacaklar kapıda kuyruk oluşturdu! Düşük faizle 250 bin TL ihtiyaç kredisi başvuruları başladı! Bayram öncesi o banka atak yaptı! Kredi alacaklar kapıda kuyruk... Haberi Görüntüle

900 BİN TL'Yİ GEÇMEYECEK 

Elektrikli araçlarda yüzde 10 ÖTV dilimine, motor gücü 160 kW’ı, vergisiz fiyatı 700 bin TL’yi geçmeyen otomobiller girebiliyor. Bu da vergisiz fiyatı maksimum 700 bin TL üzerinden hesaplandığında TOGG’un giriş fiyatının ‘bugünün koşullarında’ en fazla 900 bin olacağı anlamına geliyor.

Togg'un ortaklarından Anadolu Grubu'nun Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan aracı yüzde 7 ÖTV dilimine sokma hedefleri olduğunu ve bunu sağlayacaklarını ifade ediyor. Yüzde 7 ÖTV dilimi ile aracın yine "bugünün koşullarında" 900 bin TL’nin de altında olacağı anlamına geliyor. Diğer yandan, Bayilik sisteminin olmamasının da fiyatta bir avantaj yaratacağı belirtiliyor. Çünkü bayinin aracı en az yüzde 7-8 kâr marjı ile aracı sattığı biliniyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading