Yandex Metrica

Son dakika: Tarihin en büyük desteği olacak! Elektrik ve doğalgazda başvuru tarihi belli oldu

Son dakika: Tarihin en büyük desteği olacak! Elektrik ve doğalgazda başvuru tarihi belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İTO 140. Yıl Özel Ödülleri programında işçi ve işverenlere yeni müjdeleri duyurdu. Erdoğan yeni müjdesinde 2023 Nisan ayı sonuna kadar çalışanlara yapılacak elektrik ve doğal gaz, desteklerinin 1000 liraya kadar olan kısmının vergi kesintisinden muaf olacağını açıkladı.

Ekonomi

23.01.2024, 19:51

Cumhurbaşkanı Erdoğan İTO 140. Yıl Özel Ödülleri programında milyonlarca vatandaşı ilgilendiren önemli bir açıklamaya imza attı. 

Akaryakıt fiyatları değişiyor mu? Brent petrol geriledi: 15 Nisan 2024 benzin, motorin ve LPG fiyayları... Akaryakıt fiyatları değişiyor mu? Brent petrol geriledi: 15 Nisan 2024... Haberi Görüntüle

VERGİDEN MUAF OLACAKLAR 

Erdoğan elektrik, doğal gaz ve ısınma yardımı ile ilgili verilen desteklerde bin liraya kadar olan kısmının hem gelir vergisinden hem de sigorta prim kesintisinden muaf tutulacağını açıkladı.

"Bir diğer müjdemiz çalışanlara yapılacak elektrik ve doğal gaz ödemelerinden vergi ve prim yükünün kaldırılmasıyla ilgilidir. İşverenlerin 2023 Nisan ayı sonuna kadar çalışanlarına yapacakları elektrik, doğal gaz, ısınma gideri desteklerinin bin liraya kadar olan kısmını hem gelir vergisinden hem de sigorta prim kesintisinden muaf tutuyoruz” diyen Erdoğan, “Yurt dışında inşaat, bakım, onarım gibi işleri teknik hizmetlerinde çalıştıran işletmelerimiz bu kişiler için gelir vergisi ödemeyecekler. Bu uygulamayla amacımız yurt dışında inşaat yapan firmalarımızın kendi vatandaşlarımızı istihdam etmelerini desteklemektir. Bu yeniliklerin çalışanlarımıza, iş insanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Cevdet Yılmaz'dan ekonomi programına vurgu: Kamuda tasarruf önceliğimiz Cevdet Yılmaz'dan ekonomi programına vurgu: Kamuda tasarruf önceliğimiz Haberi Görüntüle

BAKAN NEBATİ'DEN FATURA MÜJDESİ 

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ise bugün 2. Türkiye Çiftçi Zirvesi'nde Erdoğan'ın verdiği müjdeyle ilgili olarak vergi yükünün bu kış boyunca kaldırıldığını duyurdu.

"Bu gerek işverenlerimizi ama en önemlisi çalışanlara katkı sağlayacak bir düzenleme olacak ve enerjideki maliyetlerin yanında işverenler de buna katkı sağlayarak önümüzdeki kış çalışanların rahat nefes almasını sağlayacak bir adım atmış olacağız" diyen Bakan Nebati şunları kaydetti:

İşverenlerimiz tarafından 2023 yılı Nisan ayı sonuna kadar çalışanlarına elektrik, doğal gaz ve ısınma giderlerini karşılamak için ödeyecekleri bin lirayı aşmayan tutarlardan gelir vergisi almayacağız. Vatandaşlarımız 20 yıldan bu yana AK Parti olarak karşılaştığımız her sorunları aşmakla birlikte nasıl fırsata çevirdiğimiz çok iyi biliyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading