Yandex Metrica

Son dakika: Sahibinden düğmeye bastı! Araba satacaklara kötü haber

Son dakika: Sahibinden düğmeye bastı! Araba satacaklara kötü haber

Sahibinden ikinci el otomobil alım satımında tüketiciyi korumak adına yeni düzenlemeler yapıldığını açıkladı. Ticarette şeffaflığı artırmak ve tüketiciyi korumak adına önemli değişiklikler yapıldığını açıklayan firma detayları paylaştı.

Ekonomi

23.01.2024, 19:41

İkinci el otomobilde Türkiye'nin aklına gelen ilk internet sitesi olan Sahibinden fahiş fiyatlara karşı yeni düzenlemelere gidildiğini duyurdu. 

Yapılan düzenlemeler hakkında açıklama yapan Sahibinden şu ifadelere yer verdi: 

Sahibinden motorlu kara taşıtı ticaretine ilişkin şeffaflığı artırmak ve tüketiciyi korumak adına önemli bazı değişiklikleri hayata geçireceğini duyurdu. Bu kapsamda; sadece otomotiv markalarının yetkili bayileri sıfır motorlu kara taşıtı ilanı verebilecek. Yetkili bayilerin dışındaki satıcılar, ilan verirken “Aracın Durumu” kriterini sadece “İkinci El” olarak seçebilecek ve “Araç Kilometresi” için en az 6.000 km girebilecek. Ayrıca, girilen ilanların tüm bilgilerinin gösterildiği ilan detay sayfasında aracın durumunu gösteren “Sıfır” veya “İkinci El” ifadesi, sıralamada “Kilometre” bilgisinin önüne taşınacak. Böylelikle; alıcıların, aracın ikinci el mi sıfır mı olduğunu, kilometresi ile birlikte görmeleri sağlanacak. Bu değişikliklerin 15 Eylül’de devreye alınması planlanıyor. 

60000 TL anında cebinizde: Garanti Bankası'ndan borç kapatma kredisi 60000 TL anında cebinizde: Garanti Bankası'ndan borç kapatma kredisi Haberi Görüntüle

FİYATLARDA KARŞILAŞTIRMA YAPILABİLECEK 

Ek olarak ilan detay sayfasında, ilanı verenin talep ettiği fiyatın yanı sıra, aynı modelin distribütörü tarafından belirlenmiş “2022 Güncel Liste Fiyatı” da gösterilecek. Böylece ilandaki araç için istenen fiyat ile sıfırının güncel liste fiyatı şeffaf bir şekilde tüketicilere sunulmuş olacak. 

Ağırlığı tam 1 ton 100 kg: Kurbanlık tosun yeni sahibini buldu: Fiyatı ise dudak uçuklatı! Ağırlığı tam 1 ton 100 kg: Kurbanlık tosun yeni sahibini... Haberi Görüntüle

SAHİBİNDEN CEO'SU AÇIKLAMA YAPTI 

Yeni düzenlemeler hakkında değerlendirmede bulunan Sahibinden CEO'su Burak Ertaş konu hakkında şu ifadeleri kullandı: 

2000 yılından bu yana Türkiye’de ticareti kolaylaştıran ve istihdama katkı sunan bir teknoloji şirketiyiz. Aynı zamanda emlak ve otomotiv sektörlerindeki ticari faaliyetlerin şeffaf şekilde yürümesine ve ekonomiye katkıda bulunan bir kurumuz. Son dönemde sıfır ve ikinci el araç ticaretinde yaşanan sıkıntıları ve konuyla ilgili Ticaret Bakanlığımız tarafından gerçekleştirilen düzenlemeleri dikkatle izliyoruz. 

Fitch'ten yeni rapor: Türkiye'nin büyüme tahmini yükseltildi Fitch'ten yeni rapor: Türkiye'nin büyüme tahmini yükseltildi Haberi Görüntüle

SATIN ALMA İŞLEMLERİNİ DAHA ŞEFFAF HALE GETİRECEĞİZ

Türkiye’nin sahibinden.com’u olarak biz de platformumuzun işleyişini bu düzenlemelerle uyumlu hale getiriyoruz. 15 Eylül’de devreye alacağımız bu değişikliklerin kullanıcılarımızın araç alım satım deneyimlerini daha da şeffaf hale getireceği inancındayız. 

FED'in faiz kararı piyasayı nasıl etkiledi? İşte 14 Haziran güncel altın fiyatları FED'in faiz kararı piyasayı nasıl etkiledi? İşte 14 Haziran güncel... Haberi Görüntüle

FİYATLARA BİZ MÜDAHALE ETMİYORUZ 

Ayrıca, bildiğiniz gibi satılık araç ilanlarında satış fiyatını ilanı girenler belirliyor, bizim fiyatlara herhangi bir müdahalemiz bulunmuyor. Bununla birlikte, ilan detay sayfasında aracın sıfırının distribütörü tarafından belirlenen güncel liste fiyatını da göstererek, tüketicinin bilinçli seçim yapmasına imkân sağlayacağımızı düşünüyoruz.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading