Yandex Metrica

Son dakika: Resmi Gazete'de yayımlandı! Merkez Bankası'ndan tarihi karar

Son dakika: Resmi Gazete'de yayımlandı! Merkez Bankası'ndan tarihi karar

Kur korumalı mevduatta şirketler için yeni düzenleme getirildi. Buna göre, şirketlerin KKM kapsamına girebilecek döviz hesabı bulundurma süre sınırı genişletildi.

Ekonomi

23.01.2024, 19:30

Yurt içi yerleşik tüzel kişilerin kur korumalı mevduattan (KKM) yararlanabilmelerine esas olan bankada döviz tevdiat hesabı bulundurma süre sınırı Haziran sonuna kadar uzatıldı.

Gram altın düştü! Uzmanlar bas bas 'Alın' diye bağırıyor! İşte 19 Temmuz 2024 güncel fiyatları... Gram altın düştü! Uzmanlar bas bas 'Alın' diye bağırıyor! İşte... Haberi Görüntüle

SÜRE UZATILDI

Merkez Bankası'nın Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan TL mevduat ve katılma hesaplarına dönüşümün desteklenmesi hakkında tebliğinde, yurt içi yerleşik tüzel kişilerin KKM'den yararlanabilmesinde 31 Aralık 2021 ile 30 Mart 2022 tarihleri arasında bankada döviz tevdiat hesaplarının bulunması kriteri 31 Aralık 2021 ile 30 Haziran 2022 şeklinde düzenlendi.

Ekrem İmamoğlu'ndan İstanbullulara bir şok daha! Toplu taşımaya zam geliyor! Ekrem İmamoğlu'ndan İstanbullulara bir şok daha! Toplu taşımaya zam geliyor! Haberi Görüntüle

DÖNÜŞÜM KURU ÜZERİNDEN TL'YE ÇEVRİLEREK KKM KAPSAMINA LAINACAK

Buna göre, yurt içi yerleşik tüzel kişilerin 31 Aralık 2021 ile 30 Haziran 2022 tarihleri arasındaki herhangi bir tarihte bankalarda mevcut olan dolar, euro ve İngiliz sterlini cinsinden döviz tevdiat hesabı ve döviz cinsinden katılım fonu hesabı bakiyeleri, hesap sahibinin talep etmesi halinde dönüşüm kuru üzerinden TL'ye çevrilerek KKM kapsamına alınabilecek.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading