Yandex Metrica

Son dakika: Resmi Gazete'de yayımlandı! Dövizi olan herkesi ilgilendiriyor: Elinizdeki döviz kadar devlet destek verecek

Son dakika: Resmi Gazete'de yayımlandı! Dövizi olan herkesi ilgilendiriyor: Elinizdeki döviz kadar devlet destek verecek

Döviz yükümlülüğü olan yurt içi yerleşik tüzel kişilerin yükümlülükleri kapsamında döviz dönüşüm veya Türk lirası cinsinden mevduat ve katılım fonu hesaplarına sağlanacak desteğe ilişkin usul ve esaslar yeniden belirlendi. Yeni usul ve esaslar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Ekonomi

23.01.2024, 20:39

Döviz yükümlülüğü olan tüzel kişilerin döviz veya Türk Lirası cinsinden mevduat ve katılım hesaplarına sağlanacak desteğe dair usul ve esaslar yeniden belirlendi ve Resmi Gazete'de yayımlandı.

Döviz kredisi olan şirketlere 1 ay vadeli bağlanabilen KKM düzenlemesi getirildi. Vade başında döviz bozan firma, vade sonunda yine aynı döviz kadar TL alabilecek.

SGK harekete geçti! Erken emekli olmak isteyenler için kaçırılmayacak fırsat açıklandı:Toplu ödeme kapıda! SGK harekete geçti! Erken emekli olmak isteyenler için kaçırılmayacak fırsat... Haberi Görüntüle

VADE BAŞI ÜZERİNDEN TÜRK LİRASINA ÇEVRİLECEK

Döviz yükümlülüğü olan yurt içi yerleşik tüzel kişilerin bankalarda mevcut olan ABD doları, Euro ve İngiliz sterlini cinsinden döviz tevdiat hesabı ve döviz cinsinden katılım fonu hesabı bakiyeleri, hesap sahibinin talep etmesi halinde vade başı kuru üzerinden Türk lirasına çevrilecek.

Bankanın bu işlem sonucunda elde ettiği döviz, vade başı kuru üzerinden Merkez Bankası tarafından satın alınarak ve karşılığı Türk lirası ilgili bankaya aktarılacak.

Banka tarafından yurt içi yerleşik tüzel kişiler için 1 aydan az olmamak üzere Merkez Bankasınca belirlenecek vadelerde Türk lirası mevduat veya katılma hesabı açılacak.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading