Yandex Metrica

Son dakika: Otomobil alacaklara müjde! Son model araçlar 2 yıl garantili ve ucuza satılacak

Son dakika: Otomobil alacaklara müjde! Son model araçlar 2 yıl garantili ve ucuza satılacak

Otomobil sektöründe yeni bir dönem başlıyor. Artık ikinci el araçlar fabrikalar tarafından alınarak restore edilip kullanıcılar ile buluşacak. 2023 yılında resmen başlayacak ikinci yeni dönemi ile müşterilere 2 yıl da garanti sunulması planlanıyor.

Ekonomi

23.01.2024, 19:58

Türkiye'de otomobil sektörü yeni bir döneme girmeye hazırlanıyor. Otomotiv devi Renault, Fransa ve İspanya'da 'Refactory' ismi ile hizmet veren fabrika çıkışlı ikinci el araç satışı modelini resmen Türkiye'ye getirme kararı aldı. 

Yeni yönetmelik herkesin kafasını karıştırdı: Otomobil alınmalı mı? Satılmalı mı? Uzmanlar son noktayı koydu Yeni yönetmelik herkesin kafasını karıştırdı: Otomobil alınmalı mı? Satılmalı mı?... Haberi Görüntüle

'ÇALIŞMALARDA SONA GELİNDİ 

Çalışmalarda sona gelindiğini belirten Renault CEO'su Hakan Doğu, 'İşlemler Bursa’daki Renault fabrikasında yapılacak. Başlangıçta 6 yaşına kadar araçlar yenilecek sonrasında bunu 10 yaşa kadar uzatacağız. Motor dahil her şey yenilenebilecek. 2 yıl da garanti sunulacak. 10 yıl boyunca aracı sürekli yenileyip garantiler vererek halkın güvenerek kullanacağı uygun fiyatlı araçlar yapacağız. Türkiye’de ikinci elin kaderini değiştireceğiz' ifadelerine yer verdi. 

Galericiler araç alım-satımındaki durgunluktan şikayetçi: 'Çözüm bulunmazsa galericiler bitecek' Galericiler araç alım-satımındaki durgunluktan şikayetçi: 'Çözüm bulunmazsa galericiler bitecek' Haberi Görüntüle

2 YIL GARANTİLİ OLACAK 

Uluslararası Paris Otomobil Fuarı'nda MAİS A.Ş Genel Müdürü Dr. Berk Çağdaş ile birlikte Hürriyet'e konuşan Doğu, "Yenileme merkezi Bursa’daki Oyak Renault fabrikasının içerisinde olacak. Başlangıçta 6 yaşına kadar araçlar yenilecek sonrasında bunu 10 yaşa kadar uzatmayı planlıyoruz. Motor da dahil her şey yenilenebilecek. 2 yıl da garanti sunulacak" sözlerine yer verdi. 

Emekli olduktan sonra çalışanlar dikkat! 2007- 2008 öncesi işe başlayanları ilgilendiren haber! Emekli maaşınız kesilebilir! Emekli olduktan sonra çalışanlar dikkat! 2007- 2008 öncesi işe başlayanları... Haberi Görüntüle

SİSTEM NASIL ÇALIŞACAK?

Renault ilk ‘Refactory’ yani YENİLEME merkezini 2020 yılında Fransa’da Micra ve Zoe’yi ürettiği Flins fabrikasında devreye aldı. Bu fabrikada Renault, Peugeot, Dacia ve Toyota markalı otomobillerin yenileme işlemleri gerçekleşiyor. Sadece 800 çalışan bu işlemler için özel olarak istihdam ediliyor. Genelde 3-4 yaşında araçlar kabul ediliyor ve yenilemenin ardından 6 ay ila 1 sene arasında garanti veriliyor.

Tüketici, kendi aracını yeniliyor ve kullanmaya devam ediyor veya yenilenmiş ikinci el araçları satın alabiliyor. Türkiye’de ise Hakan Doğu’nun da belirttiği gibi hem yaş aralığı hem de garanti süreleri daha uzun olacak. Sistemin ilk etapta Renault ve Dacia markalı otomobiller için geçerli olacağı tahmin edilse de asıl detaylar kısa süre içerisinde netleşecek. Bu adımın Türkiye’deki diğer üreticileri de harekete geçirmesi bekleniyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading