Son dakika: Motorine rekor zam! Brent petrol yeniden yükselişe geçti

Brent petroldeki düşüşle birlikte akaryakıt indirim üstüne indirim gelmiş, bu durum araç sahiplerini sevindirmişti. Ancak sektör kaynaklarından üzücü bir haber geldi. Motorine 81 kuruş zam geleceği açıklandı.

Ekonomi 10.08.2022, 10:15
Son dakika: Motorine rekor zam! Brent petrol yeniden yükselişe geçti

Geçtiğimiz hafta, brent petroldeki gerileme ile birlikte benzin fiyatları için beklenen indirim geldi. Ancak motorinde yeni bir zam haberi var.

Geçtiğimiz cumartesi günü benzinin litresi 2 lira 23 kuruş, motorinin litresi ise 1 lira 15 kuruş düşmüştü. Şimdi ise bu gece yarısından geçerli olmak üzere geçtiğimiz aylarda 30 lirayı gören motorin litre fiyatına yeni bir indirim daha yapıldı ve fiyatlar 1 lira daha aşağı çekildi. Benzin litre fiyatında ise değişiklik yapılmadı.

Ancak akaryakıt sektörü kaynaklarının paylaştığı bilgiye göre, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorinin litre fiyatına 81 kuruş zam gelecek. Benzinde ise fiyat değişimi olmayacak.

BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI

Benzinin litresi İstanbul'da 20 lira 04 kuruş, Ankara'da 20 lira 15 kuruş ve İzmir'de 20 lira 16 kuruşa, motorinin litresi ise İstanbul'da 22 lira 37 kuruş, Ankara'da 22 lira 46 kuruş, İzmir'de ise 22 lira 47 kuruşa satılıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!