Yandex Metrica

Sitede Ara

Son dakika: Memur ve emeklilere rekor zam müjdesi geliyor! Maaş ve ikramiyelerin zam tarihi belli oldu

Son dakika: Memur ve emeklilere rekor zam müjdesi geliyor! Maaş ve ikramiyelerin zam tarihi belli oldu

Son dakika: 3600 ek gösterge bekleyen milyonlarca memur ve emekli için önemli gelişme. 3600 ek göstergeyle ilgili üçüncü toplantının bu hafta yapılması bekleniyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, ek göstergede çalışmanın bu ay sonu tamamlanacağını ve kamuoyu ile paylaşılacağını belirtmişti. 3600 ek gösterge düzenlemesiyle birlikte hangi meslek grubunda bulunan kişilerin alacağı zamlı yeni maaş ve emekli ikramiyeleri de belli olacak.

Ekonomi

23.01.2024, 19:20

Son dakika: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in başkanlığında hükümet temsilcileri ve Memur-Sen yetkililerinin katımıyla ilk toplantısını 16 Şubat'ta yapan 3600 Ek Gösterge Komisyonu, ikinci toplantısını 16 Mart'ta basına kapalı olarak gerçekleştirmişti.

İkinci toplantının ardından, tüm memurları kapsayan ek gösterge düzenlemesi isteyen Memur-Sen, 2200-3600 ve 3600-4800 ek göstergeler arasında yeni kademeler getirilmesini içeren talebini komisyona sunmuştu.

Dolar uçurumdan düşer gibi düşecek: TCMB anket sonuçları açıklandı: Sürpriz beklenti Dolar uçurumdan düşer gibi düşecek: TCMB anket sonuçları açıklandı: Sürpriz... Haberi Görüntüle

BAKAN BİLGİN MAYIS SONUNU İŞARET ETMİŞTİ

Bakan Bilgin'in Şeker-İş Sendikası'nın 13 Mayıs'ta düzenlediği "Gıdanın Geleceği Ellerimizde Zirvesi"nde, ek gösterge düzenlemenin sonuçlanması için mayıs sonunu işaret etmesi üzerine, gözler hükümet ile Memur-Sen arasında yapılacak yeni görüşmeye çevrildi.

Taraflar arasında bir süredir devam eden teknik görüşmelerde sona yaklaşıldığı öğrenilirken, tarafların bu kapsamda hafta içinde bir araya gelmesi bekleniyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading