Yandex Metrica

Sitede Ara

Son dakika: Kasım ayında asgari ücrete zam geliyor! İlk rakam belli oldu

Son dakika: Kasım ayında asgari ücrete zam geliyor! İlk rakam belli oldu

Superhaber'in iddiasına göre asgari ücrete 2023 Ocak ayı öncesinde yeni bir zam gelecek. Kasım ayında gelmesi beklenen zamla birlikte asgari ücret 6700 TL'ye yükselecek.

Ekonomi

23.01.2024, 19:41

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla birlikte 1 Temmuz'dan itibaren geçerli olmak üzere asgari ücrete ara zam yapılmıştı. 

Girişimci İşadamları Vakfı'ndan gençlere davet! 'Gençliği girişimciliğe hazırlıyoruz' Girişimci İşadamları Vakfı'ndan gençlere davet! 'Gençliği girişimciliğe hazırlıyoruz' Haberi Görüntüle

YILDA 1 ZAM ZORUNLULUĞU ORTADAN KALDIRILMIŞTI

Son olarak Kayseri’de Femaş Metal Sanayii işçileriyle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yılbaşında asgari ücrete yeni zammın kapısını bir kez daha araladı. Kanun gereğince asgari ücrete bir yıl arayla en az bir defa zam yapılması göz önüne alındığında Temmuz ayında gelen yeni zamla birlikte Aralık ayında yapılacak zam ile ilgili zorunluluk tamamen ortadan kaldırılmış oldu.

Şok karar çıktı! Yüzde 20 zam onaylandı! O tarihten itibaren artık... Şok karar çıktı! Yüzde 20 zam onaylandı! O tarihten itibaren... Haberi Görüntüle

"ASGARİ ÜCRET 6700 TL OLACAK" İDDİASI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin, asgari ücrete ilişkin yaptığı açıklamada ise "Yıl sonunda bunu dikkate alarak yeni bir düzenleme yapacağız. Emekçilerimizi ezdirmeyeceğiz. Sermayenin emek düşmanlığı yapmasının karşısında olacağız. Asgari ücreti net 5 bin 500 olarak düzenledik. Vatandaşımızı enflasyona ezdirmeyeceğiz. Bunun için insanlarımızdan sabır bekliyorum. Yılbaşında inşallah bu tabloyu yine değerlendirecek gerekeni yine yapacağız. Vatandaşımızdan sabır bekliyorum" ifadesini kullanmıştı.

Kulislerden gelen son iddialara göre ise Kasım ayında asgari ücrete zam yapılacağı ve yeni asgari ücretin 6700 lira olacağı söylendi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading