Yandex Metrica

Sitede Ara

Son dakika: Kapalıçarşı esnafı ilk kez açıkladı! Gram altın bu rakama yükselecek

Son dakika: Kapalıçarşı esnafı ilk kez açıkladı! Gram altın bu rakama yükselecek

FED'in faiz kararı sonrası ons altın 1620 dolar seviyelerine kadar gerilerken, gram altın ise 970 TL'den işlem görüyor. Altına yoğun bir talebin olduğunu ifade eden Kapalıçarşı esnafı, gram altının sene sonu fiyatlarının tekrar 1000 TL'nin üzerinde olacağını tahmin ediyor.

Ekonomi

23.01.2024, 19:52

FED politika faizini son olarak 75 baz puan artırmış, yaşanan artış sonrası döviz kurunda yukarı yönlü hareket gerçekleşirken, ons altında gerileme yaşanmıştı. 

Altında yaşanan gerileme sonrası şu sıralar Kapalıçarşı’da ons bazında bin 620 dolar işlem görürken, gram altın ise 970 TL civarında işlem görüyor. Kuyumcular, bu düşüşün alım fırsatı olduğunu belirterek, sene sonu altının gramının 1000 TL üzerinde kapatacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz müjdeyi verdi: Kamu çalışanına destek geliyor Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz müjdeyi verdi: Kamu çalışanına destek geliyor Haberi Görüntüle

İKİ ÜRÜNE ÇOK TALEP VAR 

Dövizin yukarı yönlü ve dünya genelinde talebin azalmasında kaynaklı altında düşüşün gerçekleştiğini ifade eden Kapalıçarşı esnafı Rıdvan Lebit şöyle konuştu: 

Şu an altının dip seviyelerinde görüyoruz fakat biraz daha gerileme olabilir. Genelde gram altın ve cumhuriyet altına talep var. Gram altın 988 TL, çeyrek, bin 625, yarım 3 bin 230 TL, cumhuriyet altını ise 6 bin 660 bandından işlem görüyor. Faiz kararları hem altını hem de dövizi etkiliyor. Vatandaş da ona göre takip ediyor. Sene sonu altının fiyatı 1000 TL’nin üzerinde görüyoruz. Ons altın şu anda dibi görerek bin 618 dolar civarında sene sonu ise bin 850 bandında kapatır diye düşünüyoruz.

Son dakika: Merkez Bankası faiz kararını açıkladı Son dakika: Merkez Bankası faiz kararını açıkladı Haberi Görüntüle

ONS ALTINDA DÜŞÜŞ DEVAM EDECEK 

Fed’in faiz politikasından kaynaklı altında düşüşün olduğunu ifade eden Kapalıçarşı esnafı Yahya Yurtseven, “Bu rakamlar altında dip seviyeler. Dünyada fiziki altın da sorun var. Fedin faiz kararlarını durdurmasıyla altında büyük bir yükseliş bekliyoruz. Son iki yıldır bu seviyeleri görmedi ons altın. Buralar bana göre alım yerleri. Ons altın bin 620 seviyelerinde geziyor kırarsa burayı bin 580 dolarları görebiliriz. Buralardan bir atağa geçebilir. Şu anda gram ve ziynet altında aşırı bir talep var. Gram altın şu anda 970 TL, çeyrek bin 620 TL, yarım 3 bin 220 TL, tam altın ise 6 bin 470 TL’den işlem görüyor. Sene sonu altını ben bin 400 TL olarak görüyorum” ifadelerini kullandı.
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading