Yandex Metrica

Sitede Ara

Son dakika: İslam Memiş'ten tüm Türkiye'ye çağrı! 'Cuma gününü bekleyin'

Son dakika: İslam Memiş'ten tüm Türkiye'ye çağrı! 'Cuma gününü bekleyin'

Finans Analisti İslam Memiş bu haftanın para piyasaları için oldukça yoğun geçeceğini söyledi. Volatilitenin yüksek olacağını söyleyen Memiş, yatırımcıların tuzağa düşmemek için cuma gününe kadar beklemesi gerektiğini söyledi.

Ekonomi

23.01.2024, 19:49

Finans Analisti İslam Memiş bu hafta para piyasalarının oldukça yoğun geçeceğini söyledi. Bu hafta beklentiler ve kararların farklılık gösterebileceğini söyleyen İslam Memiş, volatilitenin yüksek olması nedeniyle tuzaklara düşmemek için karar vermek üzere cuma gününü beklenmesi gerektiğini söyledi. 

Peynir ekmek gibi satacak: Çinli otomotiv devleri Türkiye'ye yatırım yapmaya hazırlanıyor Peynir ekmek gibi satacak: Çinli otomotiv devleri Türkiye'ye yatırım yapmaya... Haberi Görüntüle

'25 ÜLKENİN MERKEZ BANKASI FAİZ KARARLARI AÇIKLANACAK'

Başta Amerika, İngiltere, Çin ve Türkiye ve Japonya ve toplam 25 ülkenin merkez bankaları faiz kararlarını açıklayacak. Avrupa’da ise Başkan Christine Lagarde’nin konuşması olacak. Bugün Japonya’da Tokyo Borsası “Yaşlılara Saygı Günü” nedeniyle kapalı olacak.

İngiltere’de Kraliçe II. Elizabeth’in cenazesi dolaysıyla piyasalar kapalı olacak. Bu akşam Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Christine Lagarde’nin saat 20:00’de konuşması olacak. Saat 23:30’da ise ABD haftalık ham petrol stokları açıklanacak.

12 bankadan ortak karar: Parasını bankada tutan herkese 1 memur maaşı ikramiye! 12 bankadan ortak karar: Parasını bankada tutan herkese 1 memur... Haberi Görüntüle

'100 BAZ PUANLIK FAİZ İHTİMALİ VAR'

EUR/USD paritesi ve petrol fiyatlarının seyri açısından önemli. Lagarde, şahin tonda konuşabilir, yüksek faiz artırım sinyali verebilir. Amerika Merkez Bankası (Fed) Çarşamba akşamı faiz kararını açıklayacak. Faiz kararının ardından Başkan Jerome Powell, basın açıklaması yapacak.

Piyasalar, 50-75 baz puan arasında bir beklentiyi fiyatladı. Ancak 100 baz puanlık bir faiz artırımı açıklanırsa piyasalarda şok etkisine neden olabilir. Piyasaların 100 baz puanlık faiz ihtimali fiyatlamasını söyleyebiliriz.

Perşembe günü saat 14:00’de Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), faiz kararını açıklayacak.TCMB’nin faiz kararı, piyasalar tarafından tahmin edilemiyor. Piyasaların yüzde 50’si pas geçeceğini, yüzde 50’si 100 baz puan faiz indirimi yapacağını tahmin ediyor. Dolar/TL kurunun yönü açısından önemli bir gün olacak.

Restoranda kuyruk oluştu! Çeşit çeşit yemekler yok parasına satılıyor Restoranda kuyruk oluştu! Çeşit çeşit yemekler yok parasına satılıyor Haberi Görüntüle

'KARAR VERMEK İÇİN CUMA GÜNÜNÜ BEKLEMELİ'

Bu hafta kısa vadeli pozisyon açmadan önce sonuçları net görmekte fayda var! Beklentiler ve kararlar farklılık gösterebilir. Ondan sebep tüm enstrümanlarda geniş bant aralığına odaklanmak gerek. Bu haftayı karar verme haftası olarak görmeli, volatilitenin yüksek olması nedeniyle tuzaklara düşmemeli, karar vermek için Cuma gününü beklemeli.
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading