Yandex Metrica

Sitede Ara

Son dakika: İslam Memiş'ten altını olanlara çağrı! Ocak ayını beklemeyin

Son dakika: İslam Memiş'ten altını olanlara çağrı! Ocak ayını beklemeyin

Amerikan Merkez Bankası Fed'in faiz kararının ardından düşüşe geçen altında ibre yeniden yukarı döndü. Finans Analisti İslam Memiş, altın yatırımcısına önemli uyarılarda bulundu.

Ekonomi

23.01.2024, 19:53

3 Ekim itibarıyla altın fiyararında ibre yukarı döndü. Dolar 18.55, euro 18.21 liradan işlem görürken, gram altın 994, çeyrek altın 1.651, Cumhuriyet altını 6.577 liradan alıcı buluyor. Finans Analisti İslam Memiş, altın yatırımcısına yönelik açıklamalarda bulundu. 

Orta vadeye baktığımızda altının ons fiyatı yıl sonuna kadar 2.000 dolar seviyesinin üzerini test edebilir.  Fiyatlanmayan bir çok konunun yılın son çeyreğinde fiyatlanmasını bekliyorum. Altının gram fiyatı ise dolar/TL kurunu takip etmeyi sürdürüyor. Altının ons fiyatında sert satışlar görsek de, altının gram fiyatındaki gerileme sınırlı oldu. Ekim ayı için 1.060 lira seviyesini direnç seviyesi olarak takip edeceğim. Yıl sonuna doğru 1.200 lira ve üzerindeki rakamları beklemeye devam ediyorum. Altın birikimi olanlar bana göre satmamalı. Düştükçe miktarını artırmalı. Çünkü düşüşler ortalama maliyeti düşürmek için fırsattır. Piyasalarda her ne kadar Fed konuşulsa da gerçekler fiyatlanmadı. Piyasalarda hava oldukça puslu. Ve altın puslu havayı sever.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading