banner2

Son dakika: İslam Memiş tüm vatandaşlara duyurdu! 'Beklemeden hemen alın'

Finans Analisti İslam Memiş, altında değer artışının devam ettiğini söyledi. Vatandaşları altında fiyata değil miktara bakmak konusunda uyaran Memiş, ev almak isteyenlerin bir an önce harekete geçmesini önerdi.

Ekonomi 20.09.2022, 10:46 20.09.2022, 11:18
Abone ol
Son dakika: İslam Memiş tüm vatandaşlara duyurdu! 'Beklemeden hemen alın'

Para piyasalarında belirsizlik sürüyor. "Altın daha düşecek mi?”, “Dolar 20 lirayı bulur mu?”, “Bitcoin yükselir mi?” gibi sorular gündemdeki yerini korurken Amerikan Merkez Bankası (FED) ve dünya genelindeki 25 Merkez Bankasının vereceği faiz kararları İç piyasalar ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasının (TCMB) faiz kararı bekleniyor. Finans Analisti İslam Memiş, piyasalara ilişkin kritik uyarılarda bulunarak “950 TL’ye düşebilir” dedi.

İslam Memiş, son iki haftadır dünya çapında küresel piyasalarda önemli gelişmeler yaşandığına dikkat çekti. FED’in faiz artırımı sürecinin altını çizen Memiş, bu haftanın hem yurt içi hem de yurt dışı piyasaları için önemli olduğunu söyledi.

Bu hafta Amerika, Türkiye, İngiltere, Japonya ve Çin başta olmak üzere 25 Merkez Bankası faiz kararı alacak. Bu hafta tüm piyasalar için çok önemli bir hafta.

'İÇ PİYASALAR İÇİN YORUM YAPMAK ZORLAŞIYOR'


Memiş, TCMB’nın beklenen faiz kararı konusunda belirsizlik olduğunu söyleyerek “İç piyasalar için yorum yapmak oldukça zorlaşıyor” dedi. TCMB’nın faiz kararını öngöremediklerini belirten Memiş, “Öngörülebilir olsa yabancı yatırımcı da gelir” diyerek “Yüzde 50, yüzde 50. Ya pas geçecek ya da 100 baz puan düşürecek. Mantık çerçevesinde pas geçmesi gerekiyor.” şeklinde tahminde bulundu.

Memiş, yastık altı altın yatırımcısına ise şu önerilerde bulundu:

Şu ana kadar devam ettirdikleri gelenekçi yapıdan vazgeçmesinler. Fiyata değil miktara bakacaklar. Gram altın/TL fiyatı geçen yıl bu vakitlerde 500 TL civarındaydı. Gram altın yatırımcısını son 20 yıl olduğu gibi yine üzmedi. Değer artışları devam ediyor. Konut almak isteyen vatandaşlara bir an önce ev almalarını önerebilirim.”

“Gümüş altına göre pozitif ayrışabilir” diyen İslam Memiş, gram altın birektiremiyorum diyen vatandaşların gümüş alabileceğini söyledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!